ברקת תציע: השאלת הרוש ללא תמורה והשלמת שכרו

מתווה עסקת העברתו של השוער, שלא נמצא בתכניות של הפועל ב"ש, לספרטה רוטרדם כבר הושג. האוהדים ההולנדים מחכים: "אין סיבה ששוער העונה בקפריסין לא יהיה מוצלח"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.07.19 - 07:13
תחילת כתבה

הפועל ב"ש צפויה להשאיל את אריאל הרוש בחינם ולהשתתף בשכרו – כך עולה משיחות שערכו סוכניו עם ראשי הקבוצה. כפי שנחשף אתמול (שלישי) בערוץ הספורט, שוער נבחרת ישראל שנחשב למנודה אצל האדומים מהנגב ולא רשאי להתאמן עם חבריו, יצא להתרשמות של מספר ימים בספרטה רוטרדם, שעלתה העונה לליגה הראשונה בהולנד, מלווה בעורך דינו עידן כסיף ובסוכנו גלעד קצב.

להרוש יש דרכון ספרדי והמשמעות היא שלא ייחשב לזר בחו"ל. האנק פרייזר, מאמנה של ספרטה רוטרדם, התרשם מביצועיו של השוער במסגרת נבחרת ישראל וקיבל עליו גם חוות דעת חיובית ממו אלאך. ההולנדים לא מחזיקים בתקציב גבוה ויהיו מוכנים לשלם לשוער 150 אלף יורו. המשמעות היא שב"ש תצטרך להשלים 100 אלף יורו לשוער, שאם ירשים, יגיע בהשאלה עם אופציה.

גם האוהדים ברוטרדם מצפים לחתימה של הרוש ובפורום ברשת נכתב: "הוא היה שוער העונה בקפריסין, אין שום סיבה שלא ירשים גם בהולנד".

הרוש הצטרף בקיץ שעבר להפועל באר שבע, אך איבד במהלך העונה החולפת את מקומו בין הקורות לאוהד לויטה, למרות שבמקביל הפך לשוער הראשון בנבחרת ישראל תחת אנדי הרצוג. הרוש לא נמצא בתוכניות של ברק בכר לעונה הבאה וכיום הוא מתאמן עם קבוצת ה"מנודים" של המועדון מבירת הנגב.

רוטרדם עלתה בעונה החולפת לליגה הראשונה בהולנד לאחר שסיימה במקום השני בליגת המשנה ועלתה דרף הפלייאוף. היא שיחקה במחנה האימונים נגד מכבי תל אביב בשבוע החולף וניצחה אותה 1:2. אגב, מי שמאמן את הקבוצה הוא הנק פרייזר, שהיה מועמד בעבר לאימון מכבי חיפה.