הפועל ת"א ביקרה בגטו ורשה: "יום משמעותי"

אביטן: "צריכים ללמוד ולזכור". תושב: "החלק החשוב במחנה האימונים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.07.19 - 20:46
תחילת כתבה

במהלך מחנה האימונים בפולין, אנשי הפועל ת"א יצאו היום (רביעי) לסיור בגטו ורשה. אנשי המועדון ביקרו בחומות הגטו, רחוב ואליצוב - ביתו של משורר הגטו ולדיסלב שלנגל שהוכרז לאחרונה כבניין לשימור, ושמעו על ״מסלול הגבורה״ - סיפורו של מרד גטו ורשה בהובלת תנועות הנוער. את הסיור העביר אורי מייזלמן, מדריך מסעות לפולין ואוהד הקבוצה.

המאמן ניסו אביטן: "אני חושב שזה היה יום מאוד משמעותי, שהתפקיד שלנו כיהודים וישראלים הוא ללמוד ולזכור - ולהעביר את זה הלאה לדורות הבאים. זה מלמד אותנו על כמה רוע יש בעולם ואיזה אנשים טובים אנחנו צריכים להיות בכדי שזוועות כאלו לא יחזרו".

אוראל דגני: "היה סיור מרגש ומרתק. עצוב לשמוע על כל הזוועות שהיהודים עברו כאן ובכלל באירופה. אני מקווה שימשיכו לשמר את כל מה שעברנו כעם ושלא ישכחו לעולם".

אורי מייזלמן אמר: "אנחנו חיים בדור שלצערי, הוא האחרון שיזכה לשמוע את סיפורי הזוועות של הניצולים ממקור ראשון. בשביל לזכור מה היה כאן, צריך להתאמץ. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי להעביר את הסיור הזה כאוהד וכאדם שהעברת זיכרון השואה לדורות הבאים מהווה חלק בלתי נפרד מחייו".

הבעלים בועז תושב הוסיף: "אנחנו תמיד אומרים שהפועל תל אביב זה מועדון שהוא הרבה יותר מכדורגל וגם מיישמים זאת. לטעמי, זה היה החלק החשוב ביותר במחנה האימונים".

הדפס