נציגו של אלו: "לא ישחק במכבי ת"א בעונה הקרובה"

למרות שאיביץ' הודה שהוא מעוניין במגן, סוכנו גלעד קצב הצהיר: "יש לו עוד אופציות, לא מבין למה הם הלכו אחורה". אבוקסיס לקראת אלוף האלופים: "משחק שמהווה עוד הכנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.19 - 13:15

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבהסאגת דור אלו ומכבי תל אביב הסתיימה? על רקע ההשתהות של הצהובים בהחתמת המגן, סוכנו גלעד קצב שיחרר היום (חמישי) הצהרה חד משמעית ואמר: "דור אלו לא ישחק במכבי תל אביב. אני לא מבין למה הם הלכו אחורה, אבל יש לו עוד אופציות. הוא בריא ויש לו אישור לכך".

הדברים של קצב מגיעים דווקא אחרי שמאמן מכבי תל אביב, ולדימיר איביץ', הודה הבוקר במסגרת מסיבת העיתונאים לקראת משחק "אלוף האלופים" מול בני יהודה שהוא מעוניין במגן: "הוא היה האופציה הראשונה שלי. אני לא רופא ואני לא יכול להרחיב לגבי האפשרות שהוא יגיע". גם בנוגע לבלקמן הוא היה בטוח: "הוא כבר שיחק במכבי והיה הכובש המצטיין. הוא בכושר, ייקח לו זמן להתרגל אבל בסופו של דבר הוא יוכל לעזור לנו". באשר למצבו של אנריק סאבוריט, פירט הסרבי את מצבו: "הוא פצוע, אבל הוא לא בסכנה גדולה מדי. אני מקווה שיוכל לחזור להתאמן בימים הקרובים".

הקפטן, שרן ייני, התייחס ללו"ז הצפוף של הצהובים במקביל להשתתפות באירופה: "לגיטימי שנרצה יותר זמן, לכל אחד יש את האינטרס שלו ואנחנו רוצים להגיע כמה שיותר רעננים למשחק מול קלוז'". באשר לעזיבתם של אלי דסה ואיתן טיבי, אמר ייני: "שניהם שחקנים חשובים ומאוד רצינו שיישארו, אבל שניהם כנראה לא יהיו פה. תמיד יש את השחקן שעוזב וכולם חושבים שאין לו מחליף". באשר ליריבות עם בני יהודה, אמר הקפטן: "ברור שיש מוטיבציה הדדית לנצח, בגלל כל מה שקרה בעבר, אבל אנחנו מכבדים אותם ואנחנו נקווה לנצח ולקחת תואר".

מהצד השני, מאמן בני יהודה יוסי אבוקסיס התייחס בעיקר לסגל החסר: "אנחנו רק בתחילת הבנייה של הסגל. כמעט ולא צירפנו שחקנים, והמון עזבו. הקבוצה היא כמעט חדשה, כמו שקורה בכל שנה, אבל זה האתגר שלנו. אנחנו לא קבוצה שנוכל לשלם לשחקנים פי חמש או שש, ולהגיע לסכומים של הקבוצות הגדולות. אם שחקן רוצה להרוויח יותר, הוא יעזוב. רציתי שכל השחקנים יישארו, אבל אני חי במציאות ואני יודע שזה לא אפשרי. עד פתיחת העונה בוודאות נצרף עוד חמישה-שישה שחקנים".

לגבי המשחק מול מכבי, הודה: "מבחינתנו זה משחק הכנה, נבחן כמה שחקנים צעירים כדי שיילחמו על המקום בסגל. אנחנו עוד לפני מחנה אימונים, כך שאין לנו עוד גיבוש וכיוון להרכב, אבל ננסה לעשות את המקסימום כמו בכל משחק".

באשר ליריבות עם הצהובים, אמר אבוקסיס: "אני שמח על היריבות ועל המאבקים, זה מחמיא לנו שמזכירים אותנו באותה נשימה. מכבי מועדון גדול ומערכת היחסים בין המועדונים בסה"כ תקינה". גם הקפטן, דן מורי, מודע לקושי של המשחק ואמר: "זו תהיה הזדמנות לשחקנים הצעירים להוכיח את עצמם, הסיטואציה לא אידיאלית אבל נילחם ונעשה הכל כדי לזכות בתואר".

סוגיה נוספת שהעיבה מעט על מסיבת העיתונאים, היתה העובדה שאבוקסיס ומורי איחרו. המאמן כעס על המנהלת שפתחה את האירוע ללא אנשי בני יהודה, למרות שלטענתו הובהר להם היטב כי יגיעו באיחור, ולמרות זאת נאלצו "להתגנב" פנימה בזמן שאנשי מכבי פתחו בדברים.