לה פמיליה לקהל: "הימנעו מקריאות גזעניות"

בית"ר איימה לתבוע, הארגון הגיב: לא פסלנו את מוחמד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.07.19 - 20:08
תחילת כתבה

מי שחשב שיש רגיעה ביחסים בין הבעלים של בית"ר ירושלים, משה חוגג לארגון ה"לה פמיליה" טעה. לאחרונה פורסמה התכתבות בין חוגג לנציגי הארגון ברשתות החברתיות.

בהתכתבות חוגג מביע אפס סבלנות כלפיי הגזענות ודורש מהארגון להוציא הודעה שהם מקבלים כל שחקן ושהדת לא מהווה פקטור, זאת כדי לקבל הזדמנות נוספת. הרקע למתיחות היא כמובן קבלת הפנים לה זכה עלי מוחמד מאז היוודע החתמתו. חוגג בהתכתבות: "תוציאו הודעה שאתם מגנים גזענות ותילחמו בה בכל הכוח לצד המועדון. אם צריך אתבע, לא ארשה כניסה ליציע לכל מי שקשור ללה פמיליה ואסגור את הגישה לבית"ר. אני עם הגזענים גמרתי סופית".

בבית"ר ירושלים לא פוסלים אפשרות שבקרוב חוגג יוציא הודעה רשמית מטעמו. מנגד בארגון "לה פמיליה" פרסמו הודעה: "לאור כל ההתרחשויות בשבוע האחרון, חשוב להבהיר שארגון לה פמיליה תמיד פעל ויפעל כדי לתמוך בבית"ר ולדחוף אותה כמה שיותר קדימה, בכל זמן ובכל מצב. בשבועות האחרונים שתקנו על מנת לנסות ולתת שקט, שקט שחזר אל הארגון בהתקפות מגורמים שונים. ארגון לה פמיליה הוא ארגון אוהדים".

"לא זכור לנו מעולם שפסלנו את שחקן הקבוצה עלי אל פז (מוחמד), אבל כן זכור לנו שגורמים מסוימים שמו את ארגון לה פמיליה כמטרה נוחה, בעיקר לתקשורת.  אנו קוראים ופונים מכאן לכל האוהדים להתחיל את השנה החדשה כמו הסיומת של עונה קודמת, ללא שירים גזעניים ביציעים וללא שום קריאות גזעניות, וכל הקשור לפגיעה במועדון. כמו שהתעסקנו בעבר בעידוד וצבע ביציעים ובלי גזענות ביציעים, כך נמשיך גם העונה ללוות את הקבוצה בכל מגרש".

לפני כשבוע פורסם באתר ערוץ הספורט הודעה שהוציא אחד מבכירי הארגון שטען: "חפשו גזענות במקום אחר". נראה כי זה לא מרצה את חוגג והסיפור מסרב להסתיים. חוגג עצמו שוהה במחנה האימונים בפולין. מלבד הרצון שלו לחזק את בית"ר ירושלים ובמהלך הקמפיין למכירת מנויים, נראה כי הוא פועל בכל אמצעי למיגור הגזענות בטדי.

ההחלטה בנוגע למגן השמאלי הרוסי-יהודי, דניל שיביאקוב תתקבל לאחר המשחק נגד פאפוס. אופיר קריאף שסבל מפציעה קלה אמור לשחק הערב כמו גם אנטואן קונטה. טל בן חיים ועידן ורד לעומת זאת ימשיכו להיעדר. השניים בספק למשחקי גביע הטוטו.

בבית"ר פועלים לצירוף בלם זר ומגן שמאלי. אין התקדמות עם בלם דן האג, ווילפריד קאנון שעל ההצעה פרסמנו ביום חמישי. במועדון בוחנים אלטרנטיביות. בנוסף, בבית"ר ממתינים לועדת המשמעת של סאן מנחם במכבי חיפה, בה גם עשוי להיקבע תג המחיר של כרטיסו. במועדון מעוניינים במגן וחוזהו לא יהווה בעיה.

הדפס