רשמי: ג'וש כהן חתם לשנתיים במכבי חיפה

השוער יצא לשטרסבורג. ביקורת על בלבול לאחר ההפסד לב"ש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.07.19 - 20:20
תחילת כתבה

רשמית - ג'וש כהן הוא שחקנה של מכבי חיפה. השוער האמריקאי שנחת אתמול (ראשון) בישראל, עבר היום בהצלחה את הבדיקות הרפואיות וחתם על חוזה לשנתיים. הוא ישמש שוער שני לגיא חיימוב וימריא עם הקבוצה למשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השני בליגה האירופית.

בנושא אחר, אכזבה גדולה נרשמה אמש במכבי חיפה, לאחר ההפסד 1:0 להפועל ב"ש וההדחה מגביע הטוטו. במועדון העבירו ביקורת על מרקו בלבול, על כך שלמרות יתרון מספרי ברור, וחצי שעה של משחק מול שמונה שחקני בלבד, הירוקים לא הצליחו למצוא את הרשת. "זה היה מביך. אין מילה אחרת", אמרו שחקנים בקבוצה לאחר שריקת הסיום.

בתום המשחק, בלבול בחר דווקא לבקר את החלטתו של השופט, אוראל גרינפלד, לשרוק לפנדל לזכות ב"ש לאחר העבירה של אליסון דוס סנטוס. עם זאת, במועדון חלקו עליו ושם היו תמימי דעים שדווקא הגיע פנדל לזכות יריבתם אמש.

חלק מהשחקנים שמיעטו לשחק, וקיבלו הזדמנות במשחק אתמול (דוגמת שי בן דוד), לא הרשימו בלשון המעטה וכעת נשקלת האופציה להשאילם, על מנת שיקבלו דקות משחק משמעותיות יותר במקום אחר. לטענת המאמן, סאן מנחם דווקא ימשיך בקבוצה, אך במידה והמגן לא ישותף לפרקי זמן ארוכים יותר בעתיד, הוא צפוי לבקש פעם נוספת לעזוב את חיפה.

"כמובן שאני מאוכזב", אמר בסיום המשחק אמש שוער הירוקים, גיא חיימוב. "רצינו לנצח, שלטנו במשחק אבל לא הצלחנו לנצל את המצבים. היה חסר לנו הגרוש ללירה, ואני מאמין שהכדור ייכנס בפעם הבאה". באשר לתפקוד שלו ולביקורות שספג, אמר השוער: "אני תמיד בא לעשות את העבודה שלי, ואמשיך לעשות את הכל בשביל מכבי חיפה".

בנוגע ליריבה הבאה, שטרסבורג הצרפתית, אמר חיימוב: "אנחנו מודעים לרמה, נעבוד קשה לקראת המשחק הזה ונגיע לשם כדי להשיג תוצאה טובה". לשאלה האם הוא מרגיש בשינוי, אמר השוער: "אנחנו רוצים דווקא להמשיך באותו קו שסיימנו את העונה הקודמת, לשחק אטרקטיבי ולנצח, ואני מקווה שנהיה שם".

יחד עם זאת, היו גם נקודות אור: מי שהשאירו את חיפה בעניינים במהלך המשחק היו אקס ב"ש גיא חיימוב במחצית הראשונה, יאניק ווילדסחוט שהפגין יכולת איכותית והחלוץ גיל יצחק, שנכנס כמחליף והוכיח למרקו בלבול שמגיע לו יותר קרדיט. "הייתי מרוצה מגיל", אמר בסיום המאמן בלבול, "ומי שיהיה טוב באימונים, ישחק, לא משנה איך קוראים לו". יצחק אינו שבע רצון מההתנהלות מולו, לאחר שגם אתמול לא פתח בהרכב, והוא עשוי לבקש לצאת בהשאלה.

בקבוצה אישרו את הפרסום כאן באתר לפיו מתנהל מו"מ עם בלם נבחרת נורבגיה, סטפן סטרנדברג, שסיים חוזה בקרסנודאר הרוסית. כמו יאניק ווילדסחוט, גם הנורבגי יגיע לאחר מספר פציעות קשות שעבר, בין היתר בגיד האכילס, וניתוחים רבים שקיים במקום. למעשה, הוא היה מושבת במשך 396 ימים בגלל ניתוחים באכילס.

מחר ייצאו הירוקים למשחק החוץ מול שטרסבורג הצרפתית בליגה האירופית, כאשר ברור שכל השחקנים שלא שותפו אתמול יחזרו להרכב והמערך ישוב ל-5:3:2 הרגיל.