בורנשטיין: "נתניה מסוגלת לרוץ לאליפות"

דראפיץ' וברדה והשחקן שיוביל העונה. המגן בראיון פרידה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.07.19 - 11:04
תחילת כתבה

בגיל 34, לג'ונתן בורנשטיין לא נמאס מכדורגל. אחרי 38 הופעות בנבחרת ארה"ב בה כבש גם שני שערים ואחרי עונה טובה במכבי נתניה, המגן עזב הלילה (בין ראשון לשני) את ישראל.

בורנשטיין, ששיחק עם רונאלדיניו במקסיקו, חתם בשיקגו פייר מליגת ה-MLS והוא בדרך לשחק עם עם עוד כוכבים כמו ניקו גאייטן ובסטיאן שווינשטייגר. "הייתה לי פתיחה לא טובה בנתניה, אבל אחרי כך כבר השתפרנו כולנו כקבוצה", הוא סיכם את התקופה לערוץ הספורט. "נהנתי מכל רגע בישראל. ביום מן הימים ארצה להביא את הבת שלי לראות את המדינה הנהדרת הזו. אהיה שגריר הכי טוב שיש".

אז למה הוא עזב? "אני ואשתי היינו מאוד מרוצים מישראל, אבל הגיעה הצעה משיקגו וזה יהיה יותר נוח וקל לאשתי שמשפחתה גרה במיניסוטה ובלוס אנג'לס", בורנשטיין הסביר. "ההצעה שהגיעה מרתקת אותי ומרגשת אותי. במהלך הקריירה שלי הייתי בר מזל לשחק מול מסי, רובן ואיברהימוביץ' ולשחק עם רונאלדיניו ואני מתרגש גם לפגוש את שווינשטייגר וגאייטן".

איך תסכם את העונה שלך בנתניה?
"מצד אחד אף אחד לא האמין שנרוץ כל כך גבוה בטח אחרי פתיחת העונה, מצד שני כבר היינו בגמר הגביע ושאתה רואה את הגביע אתה רוצה לקחת אותו איתך הביתה, כך שזה היה רגע מאוד מאכזב. אני שמח שהכרתי אנשים חמים, אוהדים מעולים שלא אשכח לעולם".

איך אתה רואה את נתניה בעונה הקרובה?
"בניהול שלה היום ובסגל השחקנים והמאמנים שישנם, נתניה צריכה לרוץ חזק לכל התארים כל עונה. כל מקום חוץ מפלייאוף עליון יהיה אכזבה גדולה. גם במחנה האימונים בו שותפתי ראיתי שיש כיוון טוב העונה".

מקומם של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה בקבוצות גדולות יותר?
"עברתי כמה מאמנים בקריירה והם מהטובים שהיו לי. מגיע להם צ'אנס לאמן אפילו את הנבחרת של ישראל ולדעתי הם מוכנים לזה".

מי יהיה שחקן העונה של נתניה לדעתך?
"ממה שראיתי נתניה הביאה בלם שיהיה הטוב בליגה, רומן גולובארט. הוא שחקן שיכול להוביל את הקבוצה גם לאליפות".

מחליפו של בורנשטיין, בורחה הררה, צפוי לחתום היום על החוזה באופן רשמי לשנתיים. הספרדי, שהגיע באמצעות סוכניו שלומי בן עזרא וגלעד קצב, ישתכר כ-140 אלף יורו לעונה. הוא יגיע למספר ימים לבדיקות רפואיות וחתימה ויחזור לביתו בספרד לסידורים אחרונים לפני שיצטרף באופן רשמי. מדובר בשחקן הרכש השביעי של נתניה אחרי צירופם של אלמוג כהן, רועי קהת, בן תורג'מן, צליל נחמיה, רון אשכנזי ויובל שדה.

הדפס