שמעון אבוחצירא עזב את קריית שמונה

אחרי מו"מ ארוך בין החלוץ לשרצקי, הוחלט על התרת חוזהו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.07.19 - 16:17
תחילת כתבה

סוף דרכו של שמעון אבוחצירא בעירוני קרית שמונה הגיע היום (שלישי), כאשר הקבוצה הודיעה רשמית כי הגיעה לסיכום עם החלוץ על התרת חוזהו. אבוחצירא סיים קדנציה שלישית במועדון, לאחר מו"מ ארוך שהתנהל בינו לבין הבעלים, איזי שרצקי. "אבוחצירא ביקש להודות מאוד למשפחת שרצקי בכלל ולאיזי בפרט על ההבנה והאכפתיות", כך נכתב בשמו של החלוץ בהודעה המשותפת.

לאחר יכולת טובה שהפגין במדי הפועל רעננה לפני שנתיים, קרית שמונה צירפה אותו מחדש בקיץ הקודם, והפכה אותו לשחקן הישראלי בעל השכר הגבוה ביותר בקבוצה. עם זאת, במהלך השנה האחרונה נעדר למשך זמן רב בשל פציעה, וגם כשחזר לכושר מלא מיעט לקבל הזדמנויות. בתחילת הקיץ הציע לו שרצקי סכום לא קטן תמורת התרת חוזהו, ולאחר מו"מ ארוך שנמשך לפני, תוך כדי ואחרי מחנה האימונים של הקבוצה, הגיעו הצדדים להבנה על פרידה.

יש לציין, כי אבוחצירא נדחק משמעותית אחורה ברוטציה, מאחר ושרצקי והמאמן מסאיי דגו הביאו שני שחקנים זרים בעמדת החלוץ: קיליאן שרידן האירי וג'יימס אדניי הניגרי, כשגם בן דודו, יואל, היה צפוי לקבל קדימות לפניו באשר לעמדת ההתקפה.

החלוץ בן ה-32, שגדל במקור בבית"ר נס טוברוק, הגיע לראשונה לקרית שמונה בינואר 2011, אחרי ששוחרר מלאריסה היוונית. הוא היה שותף לסיום עונה מוצלח תחת המאמן רן בן-שמעון, וגם לאליפות ההיסטורית של המועדון בעונה שלאחר מכן, כשכבש 13 שערי ליגה.

אבוחצירא היה שותף גם לקמפיין, במסגרתו קרית שמונה הגיעה עד שלב הפלייאוף במוקדמות ליגת האלופות (שם הודחה ע"י באטה בוריסוב). ב-2015 הוא חזר לקרית שמונה, לאחר שלא מצא את מקומו במכבי חיפה, אך שיחק שם מעט והמשיך לבית"ר ירושלים ורעננה, עד ההתפתחויות מאז 2018. כעת, החלוץ ינסה למצוא תחנה חדשה.