עו"ד עפרה שרון מונתה ליו"ר הטוטו בפועל

תחליף בתפקיד את רו"ח יוסי פילוס שסיים קדנציה של שלוש שנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.07.19 - 17:54
עו"ד עפרה שרון (גל חרמוני)
עו"ד עפרה שרון (גל חרמוני)

תגיות: טוטו

תחילת כתבה

מינוי חדש בראש המועצה להסדר ההימורים בספורט. שרת התרבות והספורט מירי רגב ושר האוצר משה כחלון מינו את עו"ד עפרה שרון לסגנית היו"ר והיא תכהן כיו"ר בפועל. שרון (40) אם לארבעה, בעלת תואר ראשון ושני במשפטים ותואר במדעי המדינה ותקשורת משמשת זה כעשור יועצת משפטית במשרד התרבות והספורט. מינויה של שרון לתפקיד יו"ר זמני מצטרף למינויה של יעל אלמור ליאון למ"מ מנכ"ל, מה שמציב לראשונה בתולדות הארגון שתי נשים בראשו.

מאז שנת 2014 מכהנת שרון כדירקטורית בולטת בטוטו ושימשה כיו"ר ועדת ביקורת וחברת ועדת כספים. בשנים האחרונות נחשבת שרון לדמות מוערכת ופעילה מאוד בשירות הציבורי ובעולם הספורט. בין השאר ליוותה באופן צמוד את הרפורמות בענף הכדורגל, כיהנה כחברה בוועדת המשילות, שימשה כחברה במנהלת אירועי ה- 70 למדינה, חברה בוועדה לבחינת פעילות ענף הכדורגל בשבת. בנוסף, מכהנת שרון מאז 2012 כחברת ועד מנהל במכון וינגייט והחל משנת 2017 חברת מועצת התאגיד. במהלך שנים אלו שימשה ומשמשת גם כחברת ועדת כספים.

עו"ד שרון מסרה: "אני מודה לשרת התרבות והספורט ולשר האוצר על האמון והזכות לעמוד בראש ארגון עם עשייה ענקית ובעל תרומה משמעותית לספורט ולהכנסות המדינה. בעקבות הרפורמה האחרונה, הטוטו ניצב בפני תקופה מאתגרת. אני רואה בתקופה זו הזדמנות להתחדשות ולעיצוב מחדש של פעילות המועצה, כך שהעשייה בתקופה זו תעצב את אופיו ודמותו לשנים הבאות. בכוונתי לפעול ככל הניתן לחיזוק מעמד המועצה בין היתר באמצעות קידום הספורט בישראל. זו גאווה גדולה להיות האישה הראשונה המכהנת בתפקיד, בפרט כשלצדי מכהנת לראשונה מנכ"לית".

עו"ד שרון תחליף בתפקיד את רו"ח יוסי פילוס, שנפרד בסוף השבוע מעובדי הטוטו, לאחר שבשלוש השנים האחרונות עמד בראשו: "אני מודה לשר האוצר משה כחלון ולשרת התרבות והספורט מירי רגב על האמון שנתנו בי ועל שיתוף הפעולה שזכיתי לו מצידם. בשנות כהונתי נחשפתי והתרשמתי עמוקות מפעילות של המועצה. גוף שמתנהל במקצועיות, יעילות ואחריות, ומיישם חזון אותו הוא מתווה לעצמו, תחת כללים קפדניים של ממשל תאגידי תקין. התוצאות המרשימות של המועצה נקצרות ביושר, והם פרי של חשיבה פורייה, עבודה מאומצת של צוותים מיומנים. אני מאחל לעו"ד עפרה שרון הצלחה במילוי תפקידה".