חוגג על הקהל: "אונסים את המועדון בהתנהגות גזענית"

הבעלים בפוסט זועם: "תבינו שזו בית"ר ירושלים, לא בית"ר לה פמיליה. אם יש ארגון אחר שרוצה עזרה, נשמח לעזור באהבה". וגם חשף: "ויתרתי על תביעת אוהד שיש לו סרטן"

תומר לוי
תומר לוי  29.07.19 - 22:13

תגיות: משה חוגג

תחילת כתבה

המתיחות בין בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג, לאירגון לה פמיליה לא יורד מסדר היום. אחרי מסיבת העיתונאים המשותפת, ההתנערות של האירגון מהדברים והבכורה של שחקן המריבה - עלי מוחמד - במדים הצהובים-שחורים, חוגג התייחס, שוב, לעימות בין הצדדים בפוסט בפייסבוק שנכתב בקבוצה "זר לא יבין זאת" וביקר את לה פמיליה בחריפות.

"זו כנראה הפעם האחרונה שאכתוב פה, לפחות לתקופה הקרובה", כתב חוגג, "אני מרגיש שיותר מידי דיבורים יצרו יותר מידי רעש ואם רוצים להשיג משהו העונה, ורוצים, אז צריך יותר שקט וריכוז בכדורגל ולא ברעשים מסביב. אני רוצה לנצל את הפוסט הזה להבהיר כמה דברים ומקווה שלא אדרש להם שוב. כל אדם רשאי לדעתו וכל עוד היא לא פוגעת בזולת, אין איתה בעיה גדולה מידי, מקסימום אפשר לדבר ולנסות לשכנע אחרת. הבעיה הגדולה מתחילה שאדם מחליט להזיק לאחר רק כי הוא חושב אחרת ממנו. זו בעיה שמאלצת תגובה. זה לא נעים.

בית"ר ירושלים היא כיום נכס שלי ושל משפחתי, שילמתי עליו המון ואני משקיע בו עוד יותר (אחר כך אסביר למה). ברגע שקבוצה של אוהדים מחליטה לנהוג בגזענות, הם פוגעים מהותית ודרמטית במוניטין של המועדון ועל ידי כך בשווי הנכס, אין לי ברירה אלא להגיב. פשוט אין ברירה, זה או להילחם במזיקים או לראות את הכסף שאני משקיע יורד לטימיון".

חוגג המשיך: "האם איימתי בתביעות? ברור, אני גם לא אפסיק, כל מי שיפגע בבית"ר או ישלם על זה או ייתבע וישלם על זה. האם לא כואב לי לקחת כסף מאוהדים שאין להם? בדרך כלל לא, לא תעשו נזק - לא תשלמו עליו. אחד האבות של אחד הנתבעים סיפר שהילד שלו מובטל ומרושש. באסה ועדיין, הוא גרם נזק לבית"ר. אני לא אבא שלו, אני לא צריך לשלם על הטעויות שלו. לעומת זאת, יש אדם אחר שתיכננו לתבוע וגילה שיש לו סרטן, לו החלטתי כן לוותר למרות שעשה טעות. שיוכל להתרכז בלהילחם במחלה הארורה הזו ולא בתביעה מהמועדון אותו הוא אוהד.

"מה דרשתי מלה פמיליה? דרישה הכי פשוטה והכי לגיטימית בעולם בשנת 2019. שיודיעו שהם מצטערים על הקריאות נגד עלי מוחמד ושללה פמיליה אין בעיה עם דת, צבע או גזע. הלוואי והם היו מתעסקים רק בעידוד, זה היה נכס אדיר. חבל. גזענות היא מחוץ לחוק מסיבות טובות מאוד, בטח במדינה שנולדה כתוצאה מגזענות אנטישמית של עמים אחרים כלפינו היהודים".

חוגג הבהיר שלא יחזור בו מדרישותיו מלה פמיליה, אלא להיפך. "האם אני מנסה לחנך אותם לדעות שונות או עקרונות שונים? ממש לא. מי שהדעה שלו היא כזו הוא לדעתי או בור או מסכן ואשמח להעניק לו חיבוק כאזרח, אבל כבעלים של בית"ר? שכל אחד יאמין במה שבא לו, זה לא אכפת לי כל עוד זה לא מזיק למועדון שלי. ברגע שאוהדים חושבים שהם יחליטו מי ישחק ומי לא, חושבים שהם משרד הפנים ומשנים שמות והשיקול שלהם הוא גזעני - הם אונסים את המועדון ושאר הקהל להתנהגות גזענית וזה לא מקובל עליי בשום פנים ואופן. נקודה. רוצים להיות גזענים? תישארו בבית.

"מה לקחתי מלה פמיליה? כלום. לה פמיליה הודיעו שהם לא רוצים מאיתנו יותר שום דבר, רצונם כבודם. ביקשתי ממנכ"ל המועדון (מוני ברוש) לכבד את בקשתם ולא לתת להם יותר כלום. זה עד כדי כך פשוט. לפגוע בעידוד? חס ושלום, הכי כיף לראות טדי שמח. אם יש אירגון אחר שרוצה מחסן ציוד או עזרה בכל דבר - אתם מוזמנים לפנות למועדון, נשמח לעזור באהבה, אנחנו רוצים לראות צבע ויופי ביציעים".

"מעדיף יציע ריק מלא באהבה מאשר יציע מלא בשנאה"
חוגג המשיך בקו התקיף נגד האירגון: "בצער רב, אבל בלב שלם אני אומר, אני מעדיף יציע ריק מלא באהבה מאשר יציע מלא בשנאה. האם אני מתכנן להביא שחקן X לבית"ר? לא. הדבר היחיד שאני מתכנן זה להביא שחקנים טובים. הדת, הצבע והגזע לא מעניינים אותי כל עוד השחקן מכבד אותנו ואת ארצנו ויודע לתת גולים.

"לה פמיליה לקחו אותי לרב לבחירתם, רב גדול יש לומר. הרב הבהיר להם שלא רק שאין שום בעיה עם שחקן מוסלמי, אלא שהמוסלמי צריך לקבל עדיפות על פני הנוצרי, שכן הנצרות היא עבודה זרה והאיסלם לא. ליהודי מותר לדוגמא להיכנס למסגד, אבל לא לכנסייה. הרב הסביר שגזענות מבזה את הדת! יסלח לי הרב הגדול, אצלי העדיפות תהיה רק על בסיס היכולת על המגרש".

אז האם אירועי הימים האחרונים גורמים לחוגג להתחרט על רכישת בית"ר? הבעלים הבהיר: "ידעתי למה אני נכנס כשקניתי את בית"ר. אני מאוד אוהב את מה שהיא מייצגת - לאומנות, פטריוטיות, ציונות, העיר הקדושה בעולם. גזענות? חס ושלום, גזענות מבזה את הדת שלנו ומהווה חילול השם. מי שחושב שגזענות מייצגת אותנו צריך ללמוד כמה דברים ויפה שעה קודם, הוא יכול להתחיל עם משנתו של ז'בוטינסקי.

"אחד המחירים הגדולים שמתלווים לבעלות על בית"ר הוא פרסום. לפעמים זה נחמד, אבל ברוב הפעמים זה קנס לא נעים. לאבד פרטיות זה לא דבר נעים. אם בכל זאת מישהו חושב שקניתי את בית"ר בשביל פרסום, אני מקווה שלפחות הוא נותן לי קרדיט שאני לא טיפש. הרי יכולתי לקנות את כל שלטי החוצות באיילון למשך שנה שלמה בעשירית הכסף שהשקעתי בבית"ר".

חוגג המשיך והסביר למה בכל זאת רכש את בית"ר: "החלטתי שאני אקדיש חלק מההון שצברתי על מנת לשמח אנשים. אני תורם בכל מיני מוסדות ומקומות ומשתדל לעשות דברים חשובים (חולים, לימוד תורה, השכלה ועוד), אבל בית"ר גורמת להרבה מאוד אנשים לחייך כשהיא מנצחת ואני מת על כדורגל, אז זה נראה לי שילוב גדול - לעשות טוב לאנשים וליהנות מהתהליך. האם אני נהנה? לפעמים כן ולפעמים לא. מצד אחד אני משקיע סכומי עתק, זמן ומחשבה, ומצד שני אני נאלץ לספוג אש מאוהדים שלא רוצים את מוחמד או חושבים שהם מאמנים טובים יותר מרוני לוי ומבינים יותר מבניון ואוחנה, וכל זה מבלי לעשות מינוי".

לסיום כתב חוגג: "כלום לא ינצח אותנו אם נהיה ביחד. אם נכבד את מי שמכבד אותנו. אם האויב שלנו יהיה רק היריב שעל הדשא. אם נילחם ביחד במי שפוגע בנו ולא במי שגובה את המחיר. אם אגו לא ישלוט בנו, לא בחדר ההלבשה ולא ביציע. יש פוטנציאל מיוחד בעונה הזו - שילוב של כישרון, יכולות, אופי טוב של שחקנים ומקצוענות שיא.

"אנחנו צריכים אתכם איתנו כדי לממש את זה. אם בשבילכם בית"ר מעל לכל אז תתנהגו ככה, אל תפגעו בבית"ר, תתמכו בענישה נגד מי שפוגע, תבינו שזו בית"ר ירושלים, לא בית"ר לה פמיליה או בית"ר נורדיה. זו בית"ר ירושלים".