ויטור בספק לנורשפינג. בכר: הדשא לא תירוץ

הפועל באר שבע תשחק על משטח סינטטי בשבדיה, במסגרת סיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית. המאמן: "זו קבוצה שנמצאת בכושר טוב, בשיא הליגה שלה, נצטרך להיות במיטבנו"

מוטי פשכצקי (צלם: אלן שיבר)  07.08.19 - 21:44
תחילת כתבה

במזג אוויר סגרירי, שכלל גם טפטוף ורוחות, הפועל ב"ש קיימה את האימון המסכם שלה בשבדיה לקראת המשחק מול נורשפינג (חמישי, 21:00), במסגרת סיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית.

ברק בכר לא תירגל את ההרכב שיפתח, כשעושה רושם שרק אם מיגל ויטור ימשיך לומר כי אינו מרגיש כשיר, הוא יוחלף על ידי עמית ביטון בהרכב. הבלם הפורטוגלי התאמן אתמול מבלי לנגוח ורק לקראת המשחק תתקבל ההחלטה הסופית.

באסיפה ביקש בכר לשים לב למצבים הנייחים של השבדים ולהימנע מעבירות מיותרות קרוב לשער והיום ראו השחקנים עוד וידאו של היריבה. כמו כן, העובדה שמדובר במגרש סינטטי תגרום לשינוי בסגנון המשחק: ב"ש תתבסס פחות על משחק טכני, ויותר על לחץ בחצי המגרש של היריבה בתקווה לנצל טעויות ואת המהירות חלק הקדמי.

בכר התייחס לנושא הדשא הסינטטי, דבר שבאר שבע לא רגילה אליו, והדגיש: "אנחנו לא אוהבים להשתמש בתירוצים. הדשא בסך הכל במצב טוב, ברמה גבוהה, אז אין תירוצים".

על היריבה אמר: "זו קבוצה טובה מאוד שנמצאת בכושר טוב, בשיא הליגה שלה, כך שנצטרך להיות במיטבנו. אני לא יודע מה זו תוצאה טובה, הדברים תלויים גם באיך יתפתח המשחק, אבל כמובן שאנחנו רוצים לנצח".

 

שיחת היום בקבוצה, מעבר לנסיעה הארוכה, היתה גם סביב ההודעה של נבחרת קוסטה ריקה על השעייתו של ג'ימי מארין, מאחר ובחר שלא להצטרף לנבחרת ונחת בישראל כדי להצטרף להפועל ב"ש. מארין הבהיר אתמול לחבריו כי הוא מתכנן לערער על ההחלטה: "עשו לי עוול", אמר מארין לחבריו בכעס. הקשר הקוסטה ריקני יפתח כמובן מחר ב-11 מול השבדים.

ההרכב המשוער: ארנסטס שטקוס; בן ביטון, לואי טאהא, עמית ביטון (מיגל ויטור), שון גולדברג; ג'ימי מארין, דוד קלטינס, עדן שמיר, מרוהאן קבהא; רמזי ספורי, נייג'ל האסלביינק.

בעניין אחר, במהלך טיסתו של רופא הקבוצה, ד"ר תומר ממן מאיסטנבול לשבדיה, הוא הוזעק לטפל באחת הנוסעות שלא חשה בטוב והחלה לפרכס. ד"ר ממן העניק לנוסעת טיפול והורה להשיב את המטוס חזרה לאיסטנבול להמשך טיפול בבית החולים.

ד״ר ממן ייצב את מצבה של הנוסעת וליווה אותה עד נחיתת המטוס חזרה באיסטנבול והגעת אמבולנס שפינה את הנוסעת. אנשי הצוות ומשפחתה של הנוסעת הודו לתומר על הטיפול המסור והמהיר. אלונה ברקת שהייתה במטוס אמרה: ״ד״ר ממן תיפקד נפלא, טיפל בנוסעת וייצב את מצבה, ועשה הכל בקור רוח עם תושייה. פשוט אדם מדהים״.