שחר שכנע את באומן להיות יו"ר ההתאחדות

כך ימונה הפרסומאי, שאמר: "חוזר לכדורגל עם רעב ורצון"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.08.19 - 10:10
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
תחילת כתבה

זה עוד לא סגור, אבל כרגע ברור לכולם: כפי שפורסם כאן לראשונה, יורם באומן צפוי להיות היו"ר הבא של ההתאחדות לכדורגל. באומן יהיה האדם ה-22 שיישא בתפקיד באופן קבוע. היום נודע כי מי שעמד מאחורי מאמצי השכנוע כלפי באומן לקחת את התפקיד, הוא נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר.

שחר נמצא בקשרים ידידותיים עם באומן, ואף היה זה שהמליץ עליו לתפקיד יו"ר מנהלת הליגה, שם צבר הישגים נאים. את מועמדותו של באומן, העלו מי ששימש תחתיו כמנכ"ל במנהלת, אורן חסון, והיועץ המשפטי של מכבי ת"א, מורן מאירי, שלו קיימים לא מעט מתנגדים בקרב חברי ההנהלה.

"אם יענקל'ה יחליט שבאומן הוא האיש הנכון, הוא יקבל גב מכל חברי ההנהלה", אמרו בהתאחדות. עם זאת, חבר ההנהלה אריאל שיימן התייצב בצד השני של המתרס כשאמר: "יו"ר התאחדות ייבחר רק מתוך ההנהלה".

באומן, איש הפרסום המוערך, ייפגש בשבוע הבא עם מרכז מכבי שלא תתנגד למינוי. ברגע שהוחלט להכריז על באומן כיו"ר, שינו זוארץ יפנה את מקומו כחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל. ממלא מקומו של באומן, אם וכאשר יהיה מינוי, מצד הפועל.

"אחרי תקופה מחוץ לכדורגל", אמר באומן, שיחזור לארץ בשבוע הבא מחופשה, "אני חוזר עם רעב ורצון לקדם את הכדורגל הישראלי בכל הגזרות". כמו שנהג במנהלת בזמנו, גם הפעם, במידה וימונה, באומן לא מתכנן לפקוד את משרדי ההתאחדות מדי יום (כפי שעשו, לדוגמא, שינו זוארץ או היו"ר הזמני דודי גיל). עד למועד הבחירות ליו"ר נותרו חודשיים, אבל ההערכה היא כי עוד קודם לכן יוכרז באומן רשמית כיו"ר.