טל בן חיים לא יהיה כשיר לערב פתיחת העונה

מצוקת הבלמים של בית"ר נמשכת. ז'אורז'יניו וטיירה יעזבו?

תומר לוי
תומר לוי  10.08.19 - 12:34
תחילת כתבה

זה אמנם נראה טוב עד כה בגביע הטוטו, אבל בית"ר ירושלים מודעת לכך שההגנה הרעועה לא תחזיק מעמד בליגה והיא עדיין עובדת על חיזוק לחלק האחורי. במקביל, הקבוצה מהבירה מחפשת דרך "להיפטר" מז'אורז'יניו ואפונסו טיירה כדי לפנות מקום לזרים אחרים.

בנוגע לעמדת הבלם החסרה, כרגע ישנו ספק גדול בבית"ר אם טל בן חיים יהיה כשיר לפתיחת הליגה. כפי שנראה נכון לרגע זה, הבלם לא יעמוד לרשותו של רוני לוי ואמור לחזור לפעילות באופן סופי רק במחזור השני או אחרי הפגרה, זאת בעקבות קרע במפשעה וניסיון מוקדם מידי לחזור לשחק כדורגל.

בעקבות הפציעה של בן חיים, עושה רושם שלמשחק הפתיחה של הליגה לוי יעלה עם אנטואן קונטה ואור זהבי במרכז ההגנה, כשבמקביל נמשכים החיפושים אחר בלם זר. רק לאחר הבאת הבלם יוחלט למעשה בנוגע לזהותו של המגן השמאלי הנוסף, כשבכל מקרה מקס גרצ'קין צפוי לקבל את המפתחות לעמדה ולהיות המגן המוביל.

ז'אורז'יניו הוצע כבר למספר קבוצות בארץ, בטענה שחזר לכושר אחרי שלא שיחק מעל שנה וחצי בעקבות פציעה בברך. בבית"ר טוענים שהברזילאי הוריד במשקל ואפילו נראה טוב באימונים, אך בכל מקרה הוא לא יישאר במועדון. שחקן נוסף שעדיין לא מצא בית חדש הוא אפונסו טיירה, בו מעוניינת קבוצה מפורטוגל, אך כרגע אין התקדמות במגעים.

בעקבות כך, בית"ר עשויה לפתוח את העונה עם חמישה זרים בלבד, כשהשניים יעזבו ויגיע בלם זר שיהיה החמישי של לוי. בנוגע לעידן ורד, שממשיך בשיקום אך נראה שייאלץ לעבור ניתוח כך או כך, תתקבל החלטה בהמשך הדרך.