"לספסל את אוטין זה כמו לנהוג בפיאט כשיש פרארי"

סוכנו של מגן מכבי חיפה יורה עם ביקורת חריפה: "בלבול לא אוהב אותו, הוא עצוב ומרגיש לא רצוי. בסגל יש ארבעה מגנים שמאליים שאחד מהם בכלל ימני ברגל. בגלל זה הם עפו מאירופה". המועדון הגיב: "הכל מקצועי. מדובר במגן צעיר שעתידו לפניו. כל דבר בעיתו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.08.19 - 09:00
תחילת כתבה

כשאקוים אוטין נרכש על ידי מכבי חיפה, דיברו במועדון על כך שמדובר בהשקעה שתספק הכנסה מסחררת בעתיד. קפטן נבחרת ניגריה עד גיל 19 שהרשים באליפות העולם בפולין עורר לא מעט עניין באירופה, אבל הירוקים הצליחו לשים עליו את היד.

מאז, אוטין כמעט ולא נספר במועדון. נכון, מדובר בתחילת העונה, אבל אחרי שפתח בניצחון על מורה בסלובניה ושותף מחצית בהפסד להפועל ב"ש, הוא הפסיק לראות דקות משחק. בצמד המפגשים מול שטרסבורג הוא כלל לא היה בסגל, אך מה שהכעיס את סוכנו עמנואל וונדר הוא העובדה שאפילו במשחק האימון שלשום מול באקה אל גרבייה הניגרי לא פתח ונכנס רק לדקות האחרונות.

"כשאוטין הגיע לישראל הוא היה מאד נרגש" אמר וונדר לערוץ הספורט. "הוא שמע על מכבי חיפה המון וידע שהוא יוכל לתרום למועדון אחרי שרכשו אותו ב-400 אלף דולר. היו לנו הצעות משחטאר דונייצק, מקלאב ברוז', ממאלמו ומבורדו, אבל בחרנו בישראל כי ראינו כמה רצו אותו. בפועל הוא מרגיש ששיקרו לו והוא מרגיש לא רצוי במועדון ועצוב".

הסוכן המשיך במתקפה: "בלבול לא אוהב אותו. אם הוא יעבור בהשאלה, לשם הוא כבר לא יחזור. לא לתת לו לשחק ולתת לאחרים, זה כמו לנהוג בפיאט כשיש לך פרארי במוסך. אנחנו פחות מ-20 ימים לסיום החלון ורוב הקבוצות כבר סגרו סגלים. הוא עד עכשיו לא קיבל הזדמנות שווה לשחק, וכששיחק היה טוב. הנבחרת שלו בה הוא הכוכב ואחד השחקנים הכי מדוברים, מאשימה אותי שלקחתי אותו מההכנות והבאתי אותו לישראל כי זו הייתה אמורה להיות מקפצה לקריירה שלו".

"אם אם לא רוצים לתת לו לשחק, אז למה לשלם עליו כל כך הרבה כסף? זה אמנם כסף שלהם, אבל זה לא מובן. אם לא מתכוונים לתת לו לשחק, אז שיגידו ונמצא קבוצה. אם ייצא בהשאלה, אז למכבי חיפה הוא כבר לא יחזור. אמרו לי שהוא שחקן העתיד, אבל העתיד כבר כאן. הוא יהיה חייב לקבל הזדמנות כדי להוכיח את עצמו. לא סתם בסגל יש ארבעה מגנים שמאליים שאחד מהם בכלל הרגל החזקה שלו היא ימין והוא מרבה לשחק. גם בגלל זה מכבי חיפה עפה מאירופה".

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "המגמה נמשכת. כתבה זו היא כתבה נוספת בשלל כתבות שנועדו להטיל דופי בהחלטות המאמן ובמתרחש במתחם כפר גלים. טרם החלה אפילו העונה. המניעים? שמורים עם הכתב. הגיעה העת להיות ברורים: כל ההחלטות אותן מקבל המאמן מרקו בלבול הן מקצועיות חלוטין. מרקו לגמרי בקטע של להצליח עם מכבי חיפה ויעשה לשם כך הכל. בנוגע לאוטין, מדובר במגן צעיר מאד שעתידו עוד לפניו. כל דבר בעיתו".

בנושא אחר, הקבוצה ערכה אתמול בערב ארוחת גיבוש והיום תקיים שני אימונים. טיירון שרי יצא לסידורים בהולנד ולא צפוי לשחק בקרב הדירוג של גביע הטוטו נגד מכבי נתניה. בלבול הבהיר בשלב זה ליהב גורפינקל שהוא נשאר, כשעושה רושם ששי בן דוד וגיל יצחק יושאלו.