מנכ"ל היכלי הספורט: "בלומפילד יהיה מוכן"

בנימיני: "נסיים את עבודות הבינוי כבר בשבוע הקרוב". צפו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.08.19 - 15:25
תחילת כתבה

בקיץ יחסית נטול אירועים, זהו ללא ספק רגע שאוהדי כדורגל רבים מחכים לו: פתיחתו המחודשת של אצטדיון בלומפילד מתקרבת. האצטדיון היפואי, שהוקם במקור בשנת 1962, עבר תהליך של שיפוץ נרחב, שבסיומו מאצטדיון של 16 אלף מקומות הורחב לכזה של 29 אלף, מה שיהווה בית חם וסוער לשלוש הקבוצות התל אביביות: מכבי, הפועל ובני יהודה. עשרה ימים לפני שהכדור הראשון ייבעט בבלומפילד, ערכנו הבוקר (רביעי) סיור באצטדיון, ואפשר להתחיל להתרגש.

בבדיקה שקיים משרד העבודה והרווחה לאחרונה, התגלו מספר ליקויים באצטדיון, אבל לפי גורמים בעיריית ת"א מדובר בליקויים מינוריים, שלא צפויים לדחות את ההשקה שלו במועד שהוגדר מראש. בכל מקרה, גם אם הליקוים יישארו, צפויה להינתן ארכה של חודש לתקן אותם, ואלה דברים שניתן לעשות גם תוך כדי התפעול השוטף של האצטדיון.

מי שאישש את הדברים היה מנכ"ל חברת "היכלי הספורט", החברה העירונית שמפעילה את אצטדיון בלומפילד, מאור בנימיני שהתראיין היום ל-"5 באוויר". "בלומפילד מוכן", הוא אמר בביטחון, "עבודות הבינוי יסתיימו. יש עוד כל מיני דברים קטנים, שבסופו של דבר אין בעיה לסיים אותם בשבוע הקרוב".

"עוד נזדקק לאיזשהן השלמות בהמשך", הודה בנימיני, "אך הם לא מונעים אפשרות של משחק וחוויית צפייה ברמה מאוד גבוהה. נוכל לארח את המחזור הראשון, בכפוף לאישורים שאנחנו צריכים לקבל. אנחנו מקווים שנצליח לקבל את כל האישורים עוד השבוע".

שלוש שנים ארוכות נאלצו הקבוצות מתל אביב לנדוד (מכבי ת"א לאצטדיון בנתניה, הפועל ובני יהודה לאצטדיון המושבה בפ"ת), תוך תהליך עבודה מפרך שכלל גם לא מעט מכשולים ועיכובים, אבל בלומפילד כבר כאן. העבודות נמשכות גם כעת, מסביב לשעון, כדי להגיע למועד שסימנה עיריית תל אביב-יפו, פתיחת ליגת העל בסוף החודש. הדשא כבר נשתל, וחשוב לציין כי יומיים אחרי שהדשא הותקן, אפשר כבר לקיים עליו משחק.

מהתרשמות קצרה אפשר כבר להגיד שהאצטדיון יפהפה, ונדמה שכבר אי אפשר לחכות עד המשחק הראשון. הנה טעימה ראשונה ממה שמצפה לציבור האוהדים, ברגע שבו הכדורגל התל אביבי יחזור הביתה.

ממשרד העבודה והרווחה אישרו את הדברים ומסרו: "מינהל הבטיחות ערך השבוע ביקור מקצועי בבלומפילד ומצא כי נכון לרגע זה העבודה במקום בעיצומה. האישורים למקום ינתנו לאחר השלמת כלל התיקונים הבטיחותיים עליהם הצביעו מפקחי מינהל הבטיחות בביקורים קודמים והשלמת העבודה בכללותה".

הדפס