עוה"ד בתיק אספה תובע את בן זקן ואשדוד

פרסום ראשון: דור דורש כ-200 א' ש"ח בטענה ששכרו הולן

גיל לוין
גיל לוין  20.08.19 - 06:55
תחילת כתבה

פרסום ראשון. כתב תביעה חריף בסך 190,655 ש"ח, הוגש כנגד ג'קי בן זקן, יצחק אספה ומ.ס אשדוד. פרשת ה"פגע וברח" שהביאה למותו של רוכב האופניים, ארי נשר ז"ל, ובה היה מעורב המגן לפני כשנה בחג הסוכות, עומדת בפני סיום, כשבספטמבר הקרוב יינתן פסק הדין. בינתיים, המועדון, הבעלים והשחקן, נתבעים ע"י עורך הדין כפיר דור (באמצעות עורך דינו מיכה ביסטריצקי), בטענה שהלינו את שכרו.

משפטו של אספה מתנהל כבר כמעט שנה ובמהלכו ליווה אותו עורך הדין דור, שנשכר ע"י המועדון וג'קי בן זקן בעצמו, שהתחייב לקחת עליו את מלוא אחריות התשלום. לאחר שלא שולם שכרו של עורך הדין, העומד על כ-180 אלף ש"ח, הגיש דור כתב תביעה בו הוא טוען שלאורך כל הדרך, באשדוד פעלו מולו בחוסר תום לב, מתוך ידיעה כי אינם מתכוונים לשלם לו את שכרו.

על הייצוג בהליך תיק המעצר, סוכמה בין הצדדים עלות של כ-20 אלף ש"ח שכבר שולמה. לעומת זאת, על ייצוגו של השחקן בתיק העיקרי, בעצם המשפט עצמו שמתנהל עד היום, סוכם על סכום של 180 אלף ש"ח, בתוספת מע"מ כחוק - סכום הנחשב לגיטימי בתיקים בסדר גודל שכזה, בהם מעורב חשד להריגה והפקרה.

הזמן חלף ולמרות בקשותיו החוזרות לבוא על שכרו, עורך הדין זכה להתעלמות גורפת ממ.ס אשדוד ומבן זקן בפרט, שלא ענה לשיחותיו ונמנע מלפגוש אותו. עד היום לא שולם לעו"ד דור כל שכר בתמורה לעבודתו שארכה חודשים בתיק העיקרי ויותר מזה, דור נאלץ לשלם מכיסו הפרטי 3,455 ש"ח עבור הליכים במשפטו של אספה, בזמן שהמועדון מעיר הנמל מסרב לשתף פעולה.

כזכור, דור נתקע בין הפטיש לסדן, לאחר שכבר הודיע למועדון כי הוא מבקש להשתחרר מייצוג השחקן, אך מאחר שבאשדוד לא טרחו להציב במקומו עורך דין אחר ולאור שלבי הסיום של המשפט - בית המשפט דחה את בקשתו של דור, כשג'קי בן זקן טוען בפניו: "אתה צריך להודות לי על שאני בכלל נותן לך לייצג בתיק בעל פרופיל כזה".

"מצער להיווכח כי דברים לחוד ומעשים לחוד, דווקא שמדובר ביצחק אספה על כל המשתמע מכך. בניגוד לאחרים, אני לא זנחתי את יצחק גם ששכרי לא שולם. מי שנכח במהלך הדיונים היה יכול לראות זאת בעצמו", מסר דור.

לטענת המועדון, לא היה כל סיכום על שכרו של עורך הדין ובן זקן הופתע מהסכום אותו הוא דרש, בנוסף הציעה הקבוצה לדור לעזוב את התיק ללא שכרו. כמו כן, באשדוד טענו בזמנו כי מדובר בקצר בתקשורת וכי פגישה תתקיים מול עורך הדין בה יגיעו לפשרה. אך שיחה כזאת לא התרחשה.

תגובת אשדוד תובא לכשתתקבל.