רפואה: "כנראה שהפועל ת"א לא תיאבק על אליפות"

אחרי שתיקה ארוכה, אקס האדומים דיבר בראיון ל"מגרש פתוח": על הקבוצה ("רמזי ספורי ודגני היו צריכים להישאר"), על ההנהלה ("חייבים מנהל מקצועי") ועל עתידו כמאמן ("אני אוהב ומתגעגע לכדורגל, אבל אפשר לקחת פסק זמן. לא אתפשר על שום דבר כדי לעבוד")

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.19 - 18:25
תחילת כתבה

אולי אלה הגעגועים, ואולי המצב הקשה של קבוצתו לשעבר, אבל קובי רפואה חוזר לכותרות. לאחר תקופה ארוכה של שתיקה, מאז פיטוריו מהפועל תל אביב בעונה שעברה, הוא דיבר לראשונה היום (רביעי) ב"מגרש פתוח", עם בטן מלאה על ההתנהלות במועדון האדום, בו אימן בשתי קדנציות נפרדות, וספציפית של מי שמחזיק באחריות, האחים ניסנוב.

"זו היתה תקופה לא קלה בכלל", אמר רפואה בראיון המיוחד, "כל מה שקרה סביב הבוררות, אלה לא דברים שאני רגיל אליהם. אנחנו נמצאים בכדורגל הישראלי, דברים כאלה יכולים לקרות אבל אני שמח שזה מאחוריי".

בהמשך, המאמן התייחס גם לסיבות שיצרו את הקשר הרעוע בינו לבין ההנהלה, למשל סוגיית עוזר המאמן: "מבחינתי עוזר הוא משרת אמון. אם אני חושב ששחקן צריך לעזוב, והעוזר שלי אומר שהוא צריך להישאר, דן רומן היה איש של ההנהלה. כשאני מדבר עם עוזר על דברים מסוימים, ואני שומע דברים אחרים שיוצאים ממנו, זה לא יכול לעבוד".

עם או בלי קשר, השיחה הגיעה מאוד למצבה הנוכחי של הקבוצה, שפתחה את העונה עם חמישה הפסדים בגביע הטוטו וסיימה את הטורניר במקום ה-14 והאחרון. "לא פשוט לראות את הפועל ת"א לא מצליחה. אם הייתי יכול להגיד שנזכה באליפות, הייתי אומר, אבל כנראה שההנהלה הנוכחית לא יכולה להוביל את הפועל לשם".

באשר לשאלה מה צריך לשנות, לרפואה יש תשובה ברורה: "אני חושב שהקבוצה היתה צריכה להביא מנהל מקצועי, בוודאי מועדון בסדר הגודל הזה. שחקנים מובילים, כמו אוראל דגני, רמזי ספורי ואדי גוטליב היה צריך להשאיר, במועדון גדול כמו הפועל ת"א היו צריכים להילחם כדי שהם ישחקו פה".

"לא ביקשתי מההנהלה תקציבים כמו של מכבי ת"א או הפועל ב"ש, אבל באותה מידה גם לא אתפשר על בינוניות. רציתי שחקנים מסוימים, שחשבתי שהם ראויים להיות בהפועל ת"א", כך סיכם. באשר לעתידו, הוא הודה: "אני מתגעגע מאוד לכדורגל ומאוד רוצה, אבל אפשר לעשות פסק זמן. לא אתפשר על שום דבר כדי לעבוד, זה לא האופי שלי. היתה הצעה מתאילנד, מהקבוצה של סירושטיין (סופאן בורי), אבל לא השתלם לי לעזוב את המשפחה".