ראפיד וינה הגישה הצעה רשמית לאלי דסה

שכרו המוערך: 400 אלף יורו לעונה. המגן עדיין מתלבט

תומר לוי
תומר לוי  24.08.19 - 15:29

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבההאם אלי דסה ימצא קבוצה חדשה? מגן נבחרת ישראל, ששוחרר ממכבי תל אביב בתום העונה שעברה, מחזיק במספר הצעות, וכעת אולי קיבל סוף סוף את ההצעה המתאימה: ראפיד וינה, מועדון הפאר האוסטרי שזכה ב-32 אליפויות בליגה המקומית, הגישה הצעה רשמית לדסה, כולל שכר מוערך של 400 אלף יורו לעונה, במטרה כי יצטרף מיידית.

למרות ההצעה המפתה, דסה עדיין מתלבט מכיוון והוא מחזיק גם בהצעות נוספות. יש לציין, כי מאחר והמגן הינו שחקן חופשי, הישראלי יוכל לחתום גם לאחר תום חלון ההעברות ב-1.9.  דסה, כזכור, גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב, עבר בגיל נוער לבית"ר ירושלים, ואחרי ארבע שנים מוצלחות בקבוצה הבוגרת עבר בקיץ 2015 בחזרה לשורות הקבוצה הצהובה.

במכבי הוא שיחק ארבע עונות בעמדת המגן הימני, בה הרשים והפך גם למגן הנבחרת הלאומית, השתתף עם הקבוצה בשלב הבתים של ליגת האלופות וזכה עימה באליפות דורסנית במיוחד בעונה שעברה. לאחר מו"מ ארוך בקיץ, הצהובים החליטו לשחרר את המגן, וכרגע הוא שחקן חופשי, הרשאי לנהל מו"מ עם מי שיחפוץ וכאמור, לחתום גם לאחר סגירת חלון ההעברות.

ראפיד וינה נמצאת כרגע במקום הרביעי בטבלת הליגה האוסטרית, עם 7 נקודות מארבעה משחקי ליגה עד כה העונה. את הקבוצה מאמן דייטמר קובהאור האוסטרי בן ה-48, שכשחקן מחזיק ב-55 הופעות בינלאומיות במדי הנבחרת. בעונה שעברה, המועדון המפואר אכזב כשסיים את העונה רק במקום השמיני.

לקבוצה, כאמור, יש היסטוריה מפוארת: היא זכתה ב-32 תארי אליפות מקומיים, אבל האחרון שבהם היה לפני 12 שנה, בעונת 2007/08. כמו כן לראפיד יש 14 גביעים מקומיים, ושתי הגעות לגמר גביע המחזיקות (שכבר אינו קיים) ב-1985 וב-1996. היום, תפגוש הקבוצה את לאסק לינץ במסגרת הליגה בשעה 18:00.