בשל התפרעות אוהדים: בית"ר תעמוד לדין

הסיבה: רימון עשן שהודלק ביציעים נגד ב"ש. 30 רכבים נפרצו

תומר לוי
תומר לוי  26.08.19 - 18:25
תחילת כתבה

עונה חדשה, הרגלים ישנים: תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד לדין את בית"ר ירושלים בשל "התפרעות אוהדים". הסיבה להעמדה לדין היא רימון עשן, שנדלק ביציעי בית"ר בפתיחת המשחק אמש (ראשון) מול הפועל ב"ש שהסתיים בתיקו 0:0. הדיון יתקיים בעוד יומיים.

ובאשר למשחק: 19,000 צופים, אינספור מצבי הבקעה ושוער אחד שהתעלה מעל כולם. מי שלא צפה במשחק היה חושב שקיבלנו הצגה בטדי, ואכן כך קרה, אבל רק דבר היה חסר - שערים. למרות שהציגה עליונות ברוב שלבי המשחק מול ב"ש, את בית"ר ירושלים התפאורה שמסביב פחות הלהיבה, ובבירה סיכמו את מחזור הפתיחה במילה אחת - אכזבה.

"זה מאכזב, היינו חייבים להבקיע", אמר משה חוגג לסובבים אותו בסיום המשחק. "עלינו על ב"ש בכל פרמטר במשחק. אנחנו צריכים להדביק את השחקנים עוד קצת וזה יבוא". ולמרות האכזבה, במועדון ראו אור בקצה המנהרה והוסיפו: "הרבה זמן בית"ר לא נראתה דומיננטית ככה מול הפועל ב"ש. הגולים יגיעו, אין לנו ספק. הקבוצה נמצאת במקום טוב".

ועדיין, נראה שבבירה לא מתכוונים להפנות אצבע מאשימה לכיוונם של החלוצים ונכון לרגע זה הוחלט לא להביא שחקן נוסף לחלק הקדמי, כשגם מחליף למיכאל אוחנה לא נראה באופק. גורם במועדון הבהיר: "אי אפשר להחליף 200 שחקנים. אנחנו קבוצה טובה מאוד והיה ניתן לראות את זה מול ב"ש. בית"ר תמשיך להשתפר וגם תכבוש".

גם רוני לוי לא התפתה להעביר ביקורת והגן על החלוצים שלו: "יש לנו שני חלוצים מצויינים, אנתוני וארן ושלומי אזולאי, הם יודעים לכבוש שערים ויוסיפו עוד הרבה לקבוצה".

מי שקיבל את מירב המחמאות בבית"ר הוא אופיר קריאף, ששיחק כבלם ועשה עבודה מצוינת. ועדיין, בבית"ר מאמינים שבקרוב דיוגו ורדאסקה ייכנס לעניינים, כשגם טל בן חיים הפצוע יחזור ואור זהבי יסיים לרצות את עונש ההרחקה. כשזה יקרה, אנטואן קונטה יוסט בחזרה לעמדת המגן הימני, העמדה הטבעית שלו.

בתוך כך, סערת אפונסו טיירה נמשכת. בקבוצה כבר הבהירו שבין הצדדים היה הסכם לפיו הקשר ייצא למחנה האימון עם הקבוצה ואחר כך ימצא בית חדש. בבית"ר טוענים שהוא לא עמד במילה שלו ולכן הוחלט להקפיא אותו, אך עם זאת בטוחים שיגיעו איתו להסדר והוא ישוחרר.

בעניין אחר, מארגון "לה פמיליה" נמסר לאחר המשחק: "אנחנו לא מתעסקים בכל רעשי הרקע מסביב, אותנו לא מעניין מה מותר או אסור להכניס מכיוון ההנהלה, זו כבר בעיה שלהם. אנחנו פשוט מגיעים ועושים את העבודה שלנו מדי שבוע והיא לעודד בטירוף ולעשות צבע, ועושים את זה על הצד הטוב ביותר. עושים את כל זה מאהבה ברורה לקבוצה". בנוסף, אמש דיווחו אוהדים כי לא פחות מ-30 רכבים נפרצו במהלך המשחק, כולל שמשות שנופצו.