אוראל דגני שלח מסר: "לא מוכן לשמש כקפטן השני"

בלם הפועל ת"א סירב לקבל את הסרט מניר לקס במשחק באשדוד, והציב אולטימטום בפני ההנהלה: מינוי קבוע - או כלום. בקבוצה מודעים: הפסד מול נס ציונה יגרור אחריו זעזוע. עאבד לא הורשה להתאמן

תומר לוי
תומר לוי  02.09.19 - 08:28
תחילת כתבה

אלה אמנם בסה"כ שני מחזורי ליגה, אבל ברור לכל שזו פתיחת עונה חלשה להפועל תל אביב. ההפסד למ.ס. אשדוד בשבת הותיר את הקבוצה לפני פגרת הנבחרות עם נקודה אחת בלבד מתוך שש אפשריות, ובעיקר בחשש גדול מפני עונה נוספת של מאבקי הישרדות. המתח בקבוצה מורגש,  "שישה הפסדים בשבעה משחקים רשמיים זה נתון מדאיג מאוד", אומרים שחקנים בקבוצה, "אף אחד פה לא חסין. כולם על הגריל".

ואם הבעיות על המגרש לא מספיקות, סאגה נוספת מגיעה מחוץ למגרש ומכיוונו של אוראל דגני. הבלם, שהיה על סף עזיבה של האדומים בקיץ, סירב לקבל במשחק האחרון את סרט הקפטן, לאחר שניר לקס (הקפטן "הראשון") הוחלף: לפני החילוף הוא רצה להעביר את הסרט לבלם, אך הוא לא הסכים לקבל אותו ובוזגלו מונה לקפטן על המגרש.

דגני החליט באופן ברור, כי קיימת רק אחת משתי האפשרויות: או שישמש כקפטן הקבוע של הקבוצה, כפי שהיה בעבר, או שלא יענוד את הסרט כלל. שחקנים בקבוצה מגבים אותו: "בלי לפגוע באף אחד, ברור שאוראל הוא המנהיג האמיתי של הקבוצה. הסרט נלקח (במקור) בגלל מריבה בינו לבין ההנהלה, ועכשיו כשדברים הסתדרו ציפינו, כולל דגני בעצמו, שהסרט יוחזר אליו. להפתעתנו זה לא נעשה. הוא הקפטן האמיתי, שעבר עם הפועל ת"א הכל". כזכור, סרט הקפטן נלקח מדגני לאחר הסאגה במסגרתה ביקש הבלם לעזוב את הקבוצה, והסתכסך עם ההנהלה.

היום, בצל האירועים והתוצאות, תחזור הקבוצה להתאמן, כשבהנהלה ינסו להרגיע את האווירה. אך עם כל האופטימיות, ברור לכולם שאם הקבוצה לא תצליח לצאת מהמשבר מול סקציה נס ציונה בבית (שפתחה את העונה עם שני הפסדים ומאזן שערים של 5:0), הזעזוע שעליו דובר בתיאוריה, יהפוך להכרח.

בנושא אחר, אחמד עאבד לא הורשה להתאמן היום (שני) בעקבות חוסר ההסכמה שיקצץ בחוזהו. מתחילת העונה החלוץ לא משחק ולא מתלבש מכיוון שהצדדים לא מגיעים להסכמות, וכעת הוא גם לא מקבל אישור להתאמן.