"בוריץ' שוער מצוין ותחליף הולם לשטקוס"

בהפועל חיפה מרוצים מהשוער. שטיינבורס הלטבי שסיכם בקיץ ספג שער ביזארי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.09.19 - 14:29
תחילת כתבה

אין ספק שארנסטס שטקוס הוא אחד הנכסים הגדולים שהפועל חיפה איבדה הקיץ. השוער הליטאי, כזכור, עזב בתום חוזהו ללא תמורה לבית"ר ירושלים, ובהמשך הדרים ללהפועל באר שבע.

בשל העובדה שכבר בחודש ינואר ידעו בהפועל חיפה ששטקוס לא ישאר, החיפושים אחר מחליפים החלו מוקדם, ומי שנבחר על ידי חיים סילבס ומאמן השוערים, פיני אברהם היה בפאבלס שטיינבורס, שוער נבחרת לטביה.

הלטבי סיכם עקרונית את תנאיו בכרמל, אך וקבוצתו הפולנית ארקי גדיניה, בה החזיק חוזה לעונה נוספת, הטילה קשיים על המעבר ודרשה עבורו דמי שחרור, מה שגרם לכך שבסופו של דבר הפועל חיפה ויתרה על שטיינבורס ועברה למועמד השני, יסמין בוריץ'.

השוער, שהספיק לקבל זימון לנבחרת בוסניה לאחר תקופה ארוכה, התאקלם בצורה טובה בהפועל חיפה. יש לבוריץ' חיבור טוב עם החלק האחורי והוא שמר על שער נקי בשני מחזורי הפתיחה, תוך כדי שסיפק גם הצלות מרהיבות.

מעבר לפן המקצועי, בוריץ' זכה לנקודות זכות רבות אצל הקהל האדום לאחר משחק הדרבי, במהלכו התעמת עם הקשר ההולנדי של מכבי חיפה, צ'ארון שרי.  בהפועל חיפה לא ממהרים לבצע השוואה לליטאי הנהדר שעזב, אך אמרו: "יסמין בוריץ' הוא שוער מצוין וכרגע הוא תחליף הולם לשטקוס. מוקדם לקבוע מי טוב יותר".

אמש, שטיינבורס שבסיטואציה מסוימת יכול היה להיות היום השוער של הפועל חיפה, ספג את השער הביזארי של הערב, במשחק בו נבחרתו לטביה הובסה 6:0 על ידי אוסטריה. השוער כבש שער עצמי אומלל, לאחר שלא הצליח להשתלט על כדור שניתז מהקורה.

מחר הפועל חיפה תשוב להתאמן ותחל את הכנותיה לקראת המשחק נגד בית"ר ירושלים. לאחר מנוחה קצרה במועדון מקווים כי דור מלול ועדן בן בסט יהיו כשירים למפגש.

צפו בטעות האומללה של שטיינבורס >>>