חשד: אוהדי הפועל ת"א תקפו אוהד בית"ר ירושלים

ע"פ הודעת המשטרה, הקורבן הותקף אחרי קריאת תמיכה במועדון אותו הוא אוהד. בבית"ר מסרו: אירוע מזעזע. הגיע הזמן שבהפועל יעשו חשבון נפש אחרי אינספור מקרים אלימים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.09.19 - 13:39
(דוברות מד"א)
(דוברות מד"א)

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

משטרת מרחב ירקון פתחה בחקירה, לאחר שהתקבל דיווח כי אוהד כדורגל הותקף אמש (שבת) בשעות הערב המאוחרות על ידי אוהדי הפועל תל אביב.

עפ"י הודעת המשטרה, החקירה הראשונית העלתה כי קורבן התקיפה הביעה תמיכה בבית"ר ירושלים ובשל כך הותקף על ידי החשודים, שהיכו אותו ודקרו אותו ולאחר מכן ברחו מהמקום.

האוהדים נכחו באירוע הקשור להפועל תל אביב והיו בדרכם הביתה כשנתקלו בקורבן. "משטרת ישראל לא תאפשר כל גילוי אלימות בתחומי האצטדיונים ומחוצה להם", נמסר מהמשטר.

הקורבן (25) הובהל לבית חולים איכילוב והוא במצב קל. האוהד נמצא בהרכה מלאה, אך לא מעוניין לדבר בשלב זה.

 

הודעת בית״ר ירושלים לתקיפה: "דווחנו לפני שעה קלה על התקיפה החמורה שבוצעה לכאורה ועפ"י החשד הלילה על ידי אוהדי הפועל ת"א כנגד אוהד בית"ר ירושלים בעקבות קריאתו ׳יאללה בית"ר׳. על פי הדיווחים מדובר באירוע קשה מאוד שאסור שיקרה במגרש או מחוצה לו. הוא מצטרף לאירוע התקיפה החמור כנגד אוהדי בית"ר ביפו בדצמבר 2015 ולאירועי תקיפה נוספים של אוהדי הפועל כנגד אוהדי בית"ר וכנגד אוהדי קבוצות אחרות.

המחשבה שאדם שצועק בשטח ציבורי קריאת עידוד דוגמת ׳יאללה בית"ר׳ הובילה אמש ללינץ׳ של עשרות אוהדי הפועל תל אביב, שהיו בכנס אוהדי האולטראס צריכה לזעזע כל אוהד ספורט. צריכה לזעזע כל אדם חפץ חיים.

בית"ר ירושלים, יחד עם גורמי האכיפה, מבצעת אינספור פעילויות בתחום ההסברה והאכיפה במגרש ומחוצה לו ברוח המועדון וברוח ׳ואהבת לרעך כמוך׳. הגיע הזמן שגם בהפועל תל אביב יעשו חשבון נפש אחרי אינספור מקרים אלימים כנגד אוהדי קבוצות ושירים המבזים את זכר קורבנות השואה במגרש ומחוצה לו.

אנחנו מצפים מהגורמים הרלוונטיים לפעול בנחישות אל מול אותם אוהדים שמפגינים אלימות קשה, ולא בפעם הראשונה.

בשם הנהלת בית"ר ירושלים, הצוות המקצועי והאוהדים, אנו רוצים למסור ברכת החלמה מהירה לאוהד הקבוצה. אנשי המועדון יבקרו את האוהד הפצוע וילוו אותו בתהליך ההחלמה.

כולנו תקווה כי זה יהיה האירוע האלים האחרון שיצא מקרב אוהדי הפועל תל אביב ובכלל".

במנהלת הליגה מסרו: "יו"ר המנהלת ארז כלפון עודכן בפרטי מקרה התקיפה של הצעיר ככל הנראה ע"י קבוצת אוהדי הפועל ת"א, שהתרחשה אתמול בערב, ממפקד היחידה למניעת אלימות בספורט סנ"צ ירון ארם ונמצא בקשר רציף עם המשטרה. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה וקוראים לפרקליטות להחמיר בענישה כנגד פורעים הפועלים באלימות, הגם אם נעשתה מחוץ למגרש הכדורגל.

אנו מקווים שמשטרת ישראל תאתר את החוליגנים שפגעו באותו אדם. מנהלת הליגות והמועדונים יפעלו בשיתוף פעולה יחד עם גורמי האכיפה למיגור האלימות במגרש ומחוצה לו. אנו מאחלים רפואה שלמה לפצוע".