אוהד בית"ר שהוכה: המשטרה חייבת לטפל בזה

בהפועל הגיבו: "הנהלת בית"ר ה'חדשה' מכתימה את השם שלנו"

תומר לוי
תומר לוי  08.09.19 - 17:23
(דוברות מד"א)
(דוברות מד"א)
תחילת כתבה

אוהד בית"ר ירושלים שהותקף לכאורה ע"י אוהדי הפועל תל אביב אתמול (שבת) עדיין מאושפז באורח קל בבית החולים איכילוב. בשיחה עם ערוץ הספורט האוהד שהוכה סיפר על רגעי האימה שעבר: "אני רוצה לשמור על הפרטיות שלי. כל התקשורת מתקשרת אליי ואני לא מעוניין לשתף פעולה בשלב הזה. מקווה מאוד שלא אצטרך לעבור ניתוח. המשטרה חייבת לטפל בעניין הזה. מבקש שיעזבו אותי בשקט".

בתום שיחת טלפון ארוכה עם בעלי הקבוצה משה חוגג הוחלט כי בית״ר תלווה ותתמוך באוהד במהלך השיקום ולאחריו והוענקו לו שני מנויים לכל מקום שירצה במגרש בעונת המשחקים הקרובה.

תגובת הפועל ת"א למקרה: "מועדון הכדורגל הפועל ת"א מגנה בכל תוקף כל מקרה של אלימות, פיזית ומילולית, במגרשי הספורט ומחוצה להם.

האירוע שהתרחש אמש על פי דיווחי התקשורת, הינו אירוע חמור ומצער שלא היה צריך להתרחש ואנו מצרים על כך‪.‬ יש לציין כי אדם אלים או גזען הוא אדם שיש לטפל בו בכל האמצעים העומדים לרשות החוק, ללא קשר לקבוצתו האהודה. מדובר על אירוע אלימות אותו יש להוקיע מן השורש".

עם זאת, נדהמנו מתגובת מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, אשר ללא בדיקת רכיבי האירוע או זהות משתתפיו קובע באופן שאינו משתמע לשתי פנים את הקשר הישיר בין מבצעי האירוע האלים לבין הפועל תל אביב. תמוה כי הנהלת בית"ר 'החדשה' בחרה לתקוף באופן ישיר את אלו שעמלים לילות כימים בכדי למגר את תופעות האלימות והגזענות במגרשי הספורט ובחברה הישראלית בכלל. אין בכוונתנו לערוך כרגע התחשבנות מול אנשי בית"ר ירושלים באשר למי אחראי לאירוע כזה או אחר בעבר.

לדעתנו, אין זה המקום, ודאי לא הזמן לעשות זאת. יתרה מכך, תמוה עוד יותר שדווקא בית"ר ירושלים, אשר מתמודדת דרך קבע עם מעשי אלימות וגזענות של אוהדיה, בחרה להכתים את מועדון הכדורגל הפועל תל אביב ורבבות אוהדיו בשל מקרה חריג שלכל היותר, יכול להיות מיוחס לקומץ אלים. הנהלת המועדון קוראת לאוהדינו הרבים ולאוהדי הכדורגל בכלל, להימנע מכל גילויי אלימות וגזענות, למען חברה טובה יותר. אל לנו להפוך את מגרש הכדורגל לשדה קרב.

בשם הנהלת המועדון ורבבות אוהדינו, אנו מאחלים לאדם שנפגע בתקרית החלמה מהירה ובריאות איתנה".