תיאום ציפיות: על המחלוקות בבית"ר י-ם

בעוד התקציב מתקרב לזה בתקופת גאידמק והצוות המקצועי טוען שהסגל לא מספיק עמוק ולוחץ על חיזוק נוסף, חוגג החליט לסגור את הברז. הישיבה שפתחה הכל, התמריץ של הבעלים, ומי העלה את שמו של עידן וינטראוב הצעיר? מאחורי הקלעים בבית"ר י-ם

תומר לוי
תומר לוי  09.09.19 - 11:38
תחילת כתבה

עלי מוחמד, 1.8 מיליון יורו. לוי גארסיה, 600 אלף יורו. שי קונסטנטין, חצי מיליון ש"ח. דיוגו ורדאסקה, 300 אלף דולר. מיכאל אוחנה, שני מיליון יורו. אין בעלים בליגת העל שהשקיע ברכש עבור הקבוצה שלו כמו משה חוגג הקיץ. גם הוא ידע שבית"ר ירושלים זקוקה לרענון והכניס את היד לכיס כדי לבנות בסיס שישמש אותה שנים רבות קדימה, ובצדק.

אלא שככל ששעון החול לסיומו של חלון ההעברות מתקרב, כך גובר עליו הלחץ לצרף עוד חיזוק. מדובר על לפחות עוד שני שחקנים, בנוסף למגן שמאלי. בפגישה עם הצוות המקצועי לפני כמה שבועות הובהר לחוגג כי לאחר פציעת אוחנה, חסר לבית"ר ירושלים עומק בסגל וההבדלים בין השחקנים שעולים בהרכב לאלה שיהיו על הספסל גדול מדי. כך, למשל, אם פרדי פלומן או לוי גארסיה ייפצעו, שלום אדרי או לירן רוטמן שיעלו עדיין בלתי מנוסים בליגת העל. אחת הסיבות לכך היא ששכר השחקנים בקבוצה הוא הנמוך ביותר מבין הקבוצות הגדולות ונעצרות ב-300 אלף יורו.

אבל חוגג, ובצדק מבחינתו, עומד על שלו. תקציב הקבוצה האמיר ל-80 מיליון ש"ח והוא לא מעוניין להמשיך ולהכניס את היד לכיס. הבעלים, לדוגמא, העלה שמו של עידן וינטראוב שהגיע הקיץ לקבוצה כמחליף ראוי למקס גרצ'קין בעמדת המגן השמאלי. בצוות המקצועי, מנגד, טענו כי יש להשאיל את וינטראוב, שהגיע מהכח עמידר ר"ג, שכן הוא לא מתאים מקצועית לבית"ר, לפחות כרגע.

בנוסף, ובהמשך למדיניות שלו, חוגג מסתפק כרגע בחמישה זרים שכן הוא בונה על המענק שמגיע מהמנהלת אם קבוצה נמנעת מהחתמת שישה זרים לכן בקבוצה גם הודיעו לז'אורז'יניו שאם הוא לא יעזוב, בסוף חלון ההעברות, הוא יוקפא ולא יוכל לשחק בקבוצה אחרת. 

"יש היום לבית"ר בסיס טוב מאוד גם בלי מיכאל אוחנה, משהו שלא היה בשנה שעברה", אמרו בבית"ר, "על הבסיס הזה צריך להוסיף שחקנים שיתנו עומק ואיכויות נוספות לאורך עונה שלמה. אין ספק שחוגג השקיע המון, אבל נכון לעכשיו, לא בטוח שהסגל הזה יוכל לרוץ עונה שלמה עד הסוף ללא עומק ואיכות גדולים יותר. צריך שיהיה תיאום ציפיות בין הצוות המקצועי לבעלים ובזה בין היתר עסקה הפגישה".

בינתיים, בקבוצה ממשיכים לסמן את סאן מנחם ומקווים שטאלב טוואטחה יחתום בסופו של דבר במכבי חיפה כדי שהעסקה תצא לפועל. ובהמשך לדיבורים על הרחבת הסגל, בית"ר תחסר מול הפועל חיפה בשני את אנטואן קונטה המורחק ודן איינבינדר הפצוע, שמצטרפים למיכאל אוחנה ועידן ורד. שלומי אזולאי סובל ממיחושים והוא נמצא בספק. טל בן חיים הבלם או אור זהבי צפויים לפתוח.