רשמית: ז'יאנדו פוקס חתם במכבי חיפה

הקשר הקמרוני הושאל מאלאבס עם סעיף רכישה של מיליון יורו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.09.19 - 13:44
תחילת כתבה

הקשר הקמרוני ז'יאנדו פוקס חתם היום (שלישי) רשמית במכבי חיפה, זאת לאחר שאתמול הועברו טיויטות העסקה בין דפורטיבו אלאבס לירוקים. על פי המתווה שהושג, השחקן הושאל עד לקיץ הבא, ואז תהיה למועדון אופציה לרכוש אותו תמורת מיליון יורו.

השחקן בן ה-21 עבר במהלך הקיץ מסושו הצרפתית לאלאבס, ולא ערך הופעה רשמית במדי קבוצתו החדשה. הוא הושאל לירוקים לעונה הקרובה, וישתכר כ-300 אלף יורו בהתאם לבדיקות הרפואיות. פוקס צפוי לנגוס בדקות המשחק של נטע לביא או יובל אשכנזי, כאשר אחד מהם ירד לספסל.

הקמרוני גדל במחלקות הנוער של סושו ועלה לשחק בקבוצה הבוגרת של המועדון בשנה שעברה. הוא הספיק לערוך 22 הופעות במדי הקבוצה בליגה השנייה בצרפת, בהן כבש שני שערים ושני בישולים. פוקס ערך הופעה אחת במדי הנבחרת הלאומית של קמרון, כאשר שיחק במשחק ידידות מול ברזיל בנובמבר 2018.

בעקבות זאת, מכבי חיפה נתנה למוחמד אבו פאני אור ירוק לצאת בהשאלה עד לסיום העונה. מי שמעוניינת בשירותיו של הקשר היא הפועל חדרה וההערכה היא ששני המועדונים יגיעו לסיכום ב-48 השעות הקרובות. קבוצתו של אורי גוטמן ביקשה מהירוקים גם את יהב גורפינקל, אבל לגביו טרם התקבלה החלטה סופית.

מי שבינתיים לא יצא להשאלה הוא איקוום אוטין, שסירב לעבור להפועל נוף הגליל, ומוכן לעזוב רק לקבוצה מליגת העל. עם זאת, המגן הניגרי מקווה שיאפשרו לו להתאמן בקבוצה הבוגרת גם אם יוחלט להקפיאו, ובכל אופן, מטרתו היא למצוא קבוצה בינואר. על פי ההערכות, אוטין יזומן בנובמבר לנבחרת ניגריה עד גיל 23, גם אם לא ישחק עד אז במדי חיפה.

בעניין אחר, שחקני הקבוצה מעידים שבשל העובדה כי מספר שחקנים נמצאים עם נבחרותיהם, כמו טרנט סיינסבורי באוסטרליה ומספר שחקנים בנבחרת הצעירה, מרקו בלבול זימן מספר שחקני נוער והקצב באימונים ירד בהתאם. עם זאת, במועדון לא מודאגים והמאמן קבע אימון להיום בערב, בו יוגבר הקצב לקראת המפגש מול קריית שמונה.