אודווה: "הפילוסופיה של אביטן ריגשה אותי"

שחקן הפועל חדרה לשעבר: "מקום טוב להציג את יכולותיך"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.09.19 - 07:40
תחילת כתבה

בחודש ינואר נחת בישראל הקיצוני הבריטי, ניית'ן אודווה, שהצטרף להפועל חדרה בקול תרועה רמה. אודווה גדל בטוטנהאם ושיחק במדי גלזגו ריינג'רס, אך על הכדורגל הישראלי הוא לא הותיר חותם.

בחדרה העידו כי אודווה מהיר מאד, חזק ובעל יכולות טכניות, אבל התרומה שלו לחלק הקדמי בדקות ששיחק לא הייתה משמעותית. לפני כשבועיים יצר קשר עם היועץ המקצועי, אורן גולן, וסוכם שהוא יגיע למספר אימונים כדי שאורי גוטמן יתרשם ממנו. תחילה אודווה הסכים, אך ביום הטיסה הוא ביטל את הגעתו.

אודווה התראיין אמש (רביעי) בחו"ל: "הצטרפתי להפועל חדרה כי זה מועדון שהרגשתי שאקבל בו דקות משחק ואוכל להראות את היכולות שלי באזור ההוא של העולם. למאמן (ניסו אביטן) וליועץ המקצועי (אורן גולן) יש פילוסופיה מעולה שבאמת ריגשה אותי ושכנעה אותי להגיע. זה באמת מועדון קטן, אבל כולם עוזרים שם אחד לשני. זה מקום שמאפשר להראות את היכולות שלך".

אודווה כאמור החל את הקריירה שלו בטוטנהאם: "כיום מדובר באחד המועדונים הגדולים בעולם, הם העפילו לגמר ליגת האלופות והם מגדלים הרבה שחקנים צעירים כמו הארי וינקס, קייל ווקר וג'וש אונומה. למדתי רבות מהזמן שלי שם, יצאתי למספר השאלות כשגלזגו ריינג'רס הייתה המוצלחת מביניהן".

הבריטי נשאל מי השחקן הטוב ביותר ששיתף עמו פעולה, ולאף שחקן בהפועל חדרה אין מקום בצמרת הרשימה שלו: "קייל ווקר, מוסא דמבלה וג'יימס טברנייר הם שחקנים מדהימים ותהיה להם קריירה נהדרת. אני כמעט בטוח שאם תשאל בטוטנהאם מי השחקן שמתאמן הכי טוב יגידו מוסא דמבלה. יש לו שליטה אדירה בכדור ביחס לבחור גדול, הוא שולט במרכז המגרש מבחינה טכנית ופיזית".