אשדוד מתכוננת לבאר שבע: "מבחן אופי"

בקבוצה יחפשו המשכיות. גוזלן לא צפוי לפתוח, דוד בחוד

גיל לוין
גיל לוין  14.09.19 - 13:02

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

לאחר שרשמה שלוש נקודות ראשונות העונה, כשניצחה 1:2 את הפועל ת"א, תנסה מ.ס אשדוד להמשיך במומנטום ולייצר המשכיות, כשתארח מחר (ראשון) את הפועל ב"ש באצטדיון הי"א, למשחק אותו הגדירו בעיר הנמל כ"מבחן אופי" לקבוצה.

"זה משחק קשה", אמר רוני אוואט, "הפועל ב"ש היא קבוצה חזקה מאוד, מועדון שבשנים האחרונות לקח בכדורגל הישראלי אליפויות, קבוצה שחידשה את עצמה ונראית מצוין היום", הסביר המאמן, "אבל אם נשחק באגרסיביות וצפיפות שתמנע מהם את המשחק השותף ובסופו של דבר נביא את האיכויות שלנו בחלק הקדמי, אני חושב שנעשה משחק טוב".

ברמה המקצועית, על אף שדודי תירם עבר בבקרה וייכלל בסגל המשחק, רוני אוואט ומשה אוחיון לא יפתחו במערך הכולל שלישיית בלמים וימשיכו באותה השיטה. "אשדוד לרוב שיחקה בקו הגנה של ארבע ולשחק בקו הגנה חמש כשאתה לא מתורגל ולא עשית את זה, זה יהיה יומרני", אמר אוואט.

כמו כן, מי שהרוויח את מקומו מחדש בהרכב הוא ניר ברדע, לאחר שבמחזור האחרון עלה מהספסל וכבש תוך חמש דקות את השער הראשון לזכות אשדוד. בנוסף, מתלבטים צמד המאמנים האם לפתוח עם מונטרי קמהאני המאכזב בעמדת המגן השמאלי, או להציב את גיל כהן הצעיר במקומו.

עוד בחוליית ההגנה, בצעד שנוי במחלוקת, יצחק אספה שהורשע ביום שלישי האחרון בעבירות של הפקרה ושיבוש הליכי חקירה בפרשת תאונת ה"פגע וברח" בה היה מעורב בשנה החולפת, ימשיך להיכלל בסגל.

בחוליית ההתקפה, שובל גוזלן שמתאושש מהפציעה בברכו אמנם שב לאימונים, לאחר שלא התאמן כמעט שבועיים לאורך הפגרה, אך צפוי לפתוח מהספסל. בתוך כך, דין דוד ישחק בחוד על חשבונו, בעוד יעקב בריהון ושגיב יחזקאל ישתפו פעולה לצדו.

הרכב משוער: רועי משפתי; בנצי מושל, טימותי אוואני, ניר ברדע, מונטרי קמהאני (גיל כהן); רועי גרודנה, לאונרד אווסו, שלומי אזולאי; יעקב בריהון, שגיב יחזקאל ודין דוד.