"חיפה? כל העונה הזאת היא מבחן. עשינו דבר לא רגיל"

מכבי ת"א תארח בשבוע הבא את הירוקים - אחרי ששוב לא הרשימה ב-0:1 על כפ"ס. ריקן: "הציפיות מאיתנו מאוד גבוהות, רוצים שנסגור סיפור עוד יותר מהר". מחמאות לאמאדור

תומר לוי
תומר לוי  15.09.19 - 08:13
תחילת כתבה

מכבי תל אביב שוב הייתה רחוקה מלהרשים, אבל אספה עוד שלוש נקודות אחרי 0:1 על הפועל כפר סבא ותגיע למשחק מול מכבי חיפה עם 7 כאלה מתוך 9 אפשריות - בדיוק כמו הירוקים. "כל העונה הזו היא מבחן. עשינו משהו לא רגיל בעונה שעברה ויש ציפיות מאוד גבוהות, רוצים שנסגור את הסיפור עוד יותר מוקדם, אבל העונה הזו תהיה יותר קשה", הדגיש אבי ריקן והביט קדימה: "המשחק מול חיפה הוא סופר-חושב בשביל הביטחון להמשך הדרך".

בזמן שההתקפה עדיין חורקת, הצהובים יכולים להיות מעודדים מהיכולת בצד השני של המגרש - שלושה מחזורים עברו, והאלופה עדיין לא הוציאה כדור מהרשת. דניאל טננבאום, שמחליף בשבועות האחרונים את אנדראס יאניוטיס הפצוע, זכה למחמאות, אבל את מירב השבחים קטף ז'איר אמאדור. "הוא נמצא בכושר הטוב ביותר מאז שהגיע. לא היינו מוותרים עליו, זה בכלל לא עמד על הפרק", אמרו במועדון על הבלם.

ולדימיר איביץ' אמנם היה מרוצה מההשקעה של שחקניו ומקצב המשחק ויצירת ההזדמנויות במחצית הראשונה, אבל כולם במועדון מבינים כי "המפגש מול מכבי חיפה הוא המבחן הגדול של הקבוצה, אחריו נדע אם גם העונה אנחנו בכיוון הנכון. המשחק הזה יצביע על המשך הדרך".

בתוך כך, איביץ' המשיך להעניק קרדיט ליונתן כהן, למרות שלא היה מרוצה מהיכולת שלו במשחק מול בני יהודה לפני הפגרה ואף העיר לו על כך. הפעם, כהן - כמו גם אלירן עטר ודור מיכה - הפגין יכולת טובה. אגב, עטר פחות אהב את החילוף שלו, אבל נראה שאיביץ' מעריך אותו מאוד בשבועות האחרונים ואת המאמץ שהחלוץ משקיע.

חלון ההעברות ייסגר השבוע ובמכבי תל אביב לא מתכננים לבצע שינוי במצבת הזרים. עם זאת, ייתכן כי יצורף שחקן ישראלי, ושמו של קייס גאנם מהפועל רעננה כבר הוזכר כמועמד להצטרף.