רשמית: ז'וסווה חתם לשנתיים בהפועל ב"ש

הקשר הפורטוגלי מצטרף: "מתרגש להתחיל דרך חדשה". שטקוס ייבדק

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.09.19 - 10:45
תחילת כתבה

יממה לאחר התיקו המאכזב נגד מ.ס. אשדוד, והפועל באר שבע הודיעה על רכש חדש. ז'וסווה, הקשר הפורטוגלי חתם היום (שני) רשמית בקבוצה למשך שנתיים אחרי שעבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות.

"אני שמח לחתום במועדון גדול כמו הפועל ב"ש. ראיתי את המועדון והאצטדיון בימים האחרונים ואני מאוד מתרגש להתחיל דרך חדשה עם מטרות גדולות". הבעלים אלונה ברקת הוסיפה: "אני מברכת את ז'וסווה על הצטרפותו למשפחתנו ומאחלת לו הצלחה גדולה". הבלם מיגל ויטור סיפר שמדובר בקשר שמשחק מתחת לחלוץ, אך גם ככזה שיכול לשחק בכנף.

בחזרה למשחק אמש. בב"ש יצאו מאוכזבים אחרי ה-2:2 מול מ.ס אשדוד. מצד אחד במועדון הודו שלולא החלטת ה-VAR בתוספת הזמן, הם היו מפסידים לראשונה העונה, אבל מצד שני, הקבוצה של ברק בכר הגיעה למספיק מצבים כדי לצאת עם שלוש נקודות ממגרש שכמעט תמיד לא מאיר פנים לאדומים.

המאמן הכין הרכב שונה לזה שפתח. כמה שעות לפני שריקת הפתיחה, הגיע עדן שמיר לבית המלון באשדוד, לשם יצאו שחקני ב"ש בשעות הצהריים המוקדמות, והודיע כי לא ישן בלילה, הקיא וסבל מקלקול קיבה. במועדון בדקו אם יצא לאכול בחוץ יממה לפני המשחק, אך הוא הבהיר שלא. מרוהאן קבהא הוקפץ ל-11 במקומו, אבל מבחינת הצוות המקצועי השחקנים לא שיחקו דרך האגפים כפי שהונחו לעשות.

לקראת הפועל ת"א, שוער ב"ש ארנסטס שטקוס ייבדק הבוקר על מנת לאבחן את חומרת הפציעה שלו. הליטאי התלונן על כאבים כתוצאה ממכה חזקה, ובכל מקרה מאמן השוערים גיא וויזינגר יתבקש להכין את אוהד לויטה לכל מצב. שחקנים בקבוצה סיפרו שללא ההצלה של השוער המחליף בתוספת הזמן לפני התערבות ה-VAR, הקבוצה הייתה מפסידה. כמו כן, ג'ימי מארין טען כי הוכשל בוודאות על ידי גיל כהן וכעס בסיום שלא נשרק לו פנדל. "מה יש לי ליפול במצב כזה?", אמר מארין בחדר ההלבשה למיגל ויטור בספרדית.

בנוסף, אחרי תקופה ארוכה, בן שהר סוף סוף חזר לכבוש. החלוץ אמר לאחר התיקו: "במשחק שאתה חוזר מ-1:0 ליתרון, אסור לך לקבל שער שני. ניקח מפה את הנקודה ונמשיך הלאה. ידענו שלא יהיה לנו משחק קל באשדוד. בשבוע שעבר שיחקנו טוב ונגד אשדוד לא. נצטרך להסיק מסקנות, וברק יצטרך להכין אותנו להפועל ת"א מול הקהל שלנו".

לקראת המשחק הבא אמר שהר: "הפועל ת"א נלחמת על החיים שלה, אבל אותנו זה לא מעניין כי אנחנו מסתכלים על עצמנו, והפועל ב"ש צריכה להיראות יותר טוב. יש לנו קבוצה מתחברת, בקיץ הזה באו הרבה שחקנים ועדיין עשינו קמפיין אירופי טוב".