חוגג: זה מזכיר את השנה שעברה, לא רוצה להיות שם

בעלי בית"ר ירושלים התקשה לקבל את ה-2:0 להפועל חיפה וערך ישיבה ארוכה עם הצוות הניהולי, בה רתח בין היתר על השחקנים. עתידו של לוי לא על הפרק. ורדסקה ספג ביקורות

תומר לוי
תומר לוי  17.09.19 - 06:55
תחילת כתבה

נקודה אחת מתשע אפשריות: לפתיחת עונה נוראית כזו לא ציפו בבית"ר ירושלים. משה חוגג נראה גמור בעקבות ההפסד 2:0 להפועל חיפה והעדיף לא לדבר ליד התקשורת, ואחרי שהעשן התפזר ביצע יחד עם רוני לוי, יוסי בניון, אלי אוחנה ומוני ברוש ישיבה קשה בת 40 דקות בחדר המאמן שבאצטדיון טדי.

במהלך הישיבה, חוגג רתח בפני הצוות הניהולי על השחקנים והגישה שלהם למשחק, ובנוסף הטיח: "זה מזכיר לי את שנה שעברה, אני לא רוצה להיות שם". עם זאת, במועדון הבהירו שנושא המאמן כלל לא עלה ופיטוריו של רוני לוי לא עומדים על הפרק. במועדון אמרו: "פשוט בושה מה שקרה בטדי. התחלה קטסטרופה. איפה הנתינה על המגרש והאגרסיביות? השחקנים לא מבינים איפה הם נמצאים".

גם שחקני בית"ר היו בהלם, כשעידן ורד ודן איינבינדר ניחמו אותם: "חייבים להרים את הראש, יש משחק קשה בשבת מול הפועל קריית שמונה ואסור להגיע ככה". עלי מוחמד, היה אחד השחקנים הבודדים שעוד ניסה להשפיע, ספג גם מכה בסיום ונראה מאוד מדוכא.

באופן לא מפתיע במיוחד, החלק האחורי של בית"ר ספג את מירב הביקורות. על הרכש החדש דיוגו ורדסקה אמרו במועדון: "הוא חלש מאוד כרגע ויכול להיות שצריך זמן. כרגע זה לא זה", כשגם אור זהבי ושי קונסטנטין, שכבש את השער העצמי המוזר, חטפו ביקורות. בנוסף, במועדון התקשו להבין מדוע טל בן חיים לא פתח: "הוא תורגל בימים האחרונים וגם במשחק האימון מול הנוער. היה חייב מישהו עם ניסיון בחוליית הגנה כל כך צעירה".

פרדי פלומן היה אמור להיות זה שעושה את השינוי בבית"ר, אבל הוא סובל מירידה ניכרת בכושר מתחילת העונה וספג אף הוא ביקורות. רוני לוי יעשה שינויים בהרכב לקראת ק"ש ובקבוצה אמרו: "יש כאן שחקנים שהקרדיט שלהם עומד להיגמר".

עניין חשוב נוסף עליו דיברו חוגג והצוות הניהולי בישיבה הסוערת הוא נושא הרכש. לבית"ר ירושלים נותרו יומיים להתחזק כשבין השמות שעלו נמצא חנן ממן, שיצטרף במידה שהפועל באר שבע תסכים לשחרר אותו, ושחקן זר לחלק הקדמי.

המאמן רוני לוי ערך אסיפה לפני אימון הבוקר. באתר הרשמי של הקבוצה נכתב: "ברור לכולם שהמצב קשה כרגע, אבל מדובר בכדורגל ויש כאן קבוצה טובה ושחקנים שיכולים וחייבים לשנות את המצב. הראינו בהכנה ובמשחקי גביע הטוטו שאנחנו מסוגלים ליותר והדברים עבדו טוב ונכון".

לוי הוסיף: "לא אקבל חוסר מחויבות וחוסר הקרבה - כדורגל זה קודם כל עמידה טקטית נכונה, נשמה, נתינה ואלו אלמנטים שחייבים לחזור להיות כאן ואז גם הכדורגל ההתקפי והאיכותי יבואו לידי ביטוי.

לא נקבל ששחקנים יצאו מהמשחק או בחדר ההלבשה יתנהגו באופן לא מכובד, גם אם התאכזבו מעצמם. לא נעבור בשתיקה על כאלו מקרים. זה הזמן להתלכד ולהתאחד להוציא את הקבוצה מהמצב, עוד לא מאוחר.

אכזבנו את הקהל, את הבעלים, את הצוות וגם את עצמנו ונעשה את השינויים הדרושים כדי לשנות כבר מהאימון הקרוב את פני הדברים", סיכם.