ברוח הבחירות. "לא תמיד הפייבוריט מנצח"

אופוריה בהפועל חיפה. חגיגה מיוחדת לסרדל והבכורה המוצלחת של קאניוק

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.09.19 - 07:16

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

ערב המשחק נגד בית"ר ירושלים העביר מאמנה של הפועל חיפה חיים סילבס תחושת ביטחון במסיבת העיתונאים. "ניתן להתמודד עם הקבוצה מהבירה למרות הבדלי התקציבים", אמר ושידר מסר דומה גם לשחקניו.

סילבס לא שינה מערך, הוא הציב את ניקולה גולאן בעמדת המגן השמאלי שהיה נפלא. לירן סרדל הוסט לעמדת הקישור האחורי ושיחק לצדו של טאפוקו, ונס זמיר פתח בהרכב במקום אלמוג בוזגלו. שלושה שינויים בוצעו מהתיקו בדרבי. הפועל חיפה נראתה רעבה, הקשתה על בית"ר ירושלים ויצאה להתקפות מעבר בניצוחו של גילי ורמוט. עדן בן בסט רשום על הפעולה שהובילה לשער הראשון וגידי קאניוק סיכם הופעת בכורה מוצלחת.

ורמוט שיחק 60 דקות והיה נהדר, אך הוחלף. הקשר הוותיק לא היה מרוצה והרגיש שיש לו מה לתרום. סילבס זיהה את חוסר שביעות הרצון של הקשר ושוחח עמו בקצרה לאחר החילוף וכן גם לאחר שריקת הסיום.

לירן סרדל היה בלב החגיגה. מעבר לעובדה שהוא רשם משחק מלא בהקרבה ורצון לנצח, הוא בישל את השער השני וכל זאת שהערב הוא יעמוד תחת חופה. בסיום המשחק השחקנים הניפו אותו, שרו לו והרעיפו עליו הרבה אהבה. יש שיאמרו שמדובר במשחק הטוב ביותר של סרדל בקבוצת הבוגרים של הפועל חיפה.

גידי קאניוק נכנס כמחליף והכניס אנרגיות. הוא אף כבש את השער השני ונכנס לחבורה אקסקלוסיבית שכבשה שער במשחק הבכורה שלה: אלמוג בוזגלו, מתן חוזז, עידן שמש ובן אז'ובל. בהפועל חיפה היו מרוצים מאוד מהניצחון וערב הבחירות העבירו מסר: "לא תמיד הפייבוריט מנצח, התכוננו בצורה מצוינת. ידענו כל פרט על שחקני בית"ר". שחקן בקבוצה אמר: "לא תמיד הכסף הוא מה שקובע".

לאחר המשחק נשאל חיים סילבס על הסאגה מול דובי שטיין הפיזיותרפיסט. לטענתו, יש ניסיון להוריד את המתיחות בין הצדדים וניפק סיבה לאופטימיות כשאמר שפועלים להשבתו למועדון.