קרע בין ירדן כהן לרעננה. "הוא פגוע"

המגן מתוסכל מכך שלא עבר לבית"ר. במועדון דווקא מרוצים. עדי נמני חזר לאימונים לקראת אשדוד

גיל לוין
גיל לוין  19.09.19 - 13:54

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

חלון ההעברות הסתיים ואנחת רווחה שוחררה בהפועל רעננה. בשבועות האחרונים עסקו בשרון בעיקר באופציית מכירתם של המגן השמאלי ירדן כהן והחלוץ קייס גאנם, כשהעסקאות לא יצאו לפועל ונראה שבקבוצה מעדיפים את המצב כפי שהוא.

"לא תכננו למכור אותם", סיפרו בהנהלת המועדון, "כמובן שאם הייתה מגיעה ההצעה המתאימה אין שאלה אם הם היו נמכרים, אבל זה לא קרה ואולי עדיף ככה", המשיכו, "היינו בבעיה מקצועית גדולה אם אחד מהם היה עוזב".

אבל את השמחה הזאת לא חולקים כולם, מי שרצה לעזוב ונפגע במיוחד מהתנהלות המועדון הוא כהן הצעיר, שזכה להצעה מפתה מבית"ר ירושלים. אשר אלון הגיע לסיכום מול הקבוצה של משה חוגג שהתכוונה להשקיע כמיליון וחצי שקלים על המגן השמאלי.

הבעיה: על פי חוזה השחקן, כהן מחזיק ב-25 אחוזים ממכירתו העתידית. 375 אלף שקלים מהסכום, היו אמורים ללכת אל כיסו. אשר אלון סירב לכבד את החוזה ולהסתפק במיליון ומאה אלף השקלים שנותרו ושם לכהן אולטימטום - או שיוותר על יותר ממחצית מהסכום המגיע לו, או שהעסקה יורדת מהפרק.

בינתיים, נוצר קרע בין הנהלת המועדון לכהן, שמחזיק בחוזה לעונה נוספת מלבד הנוכחית. "זאת חזירות. ירדן פגוע וכועס בצדק", אמרו בסביבתו, "אם אשר חותם על חוזה מול שחקן כזה או אחר, הוא צריך לכבד אותו". מנגד במועדון הסבירו: "אשר יודע מה ירדן שווה. לא צריך לפעול באימפולסיביות, עוד יבואו הצעות שווה יותר. אם לא בינואר, אז בקיץ הבא".

ברעננה הגיבו לדברים: "ירדן כהן הוא שחקן מוערך בקבוצה שמחזיק בחוזה לשלוש עונות, אכן התנהל משא ומתן שלא צלח עם בית"ר ירושלים לגבי מכירתו. נכון שבנקודת הזמן הנוכחית מכירתו של ירדן כהן היא לא הדבר המיטבי למועדון, אולם הפועל רעננה כחממה המובילה בישראל לגידול וקידום שחקנים צעירים, מודעת היטב לעניין הרב שמגלות קבוצות בקרב שחקניה ולכן כל הצעה נשקלת לגופה. גם במקרה הנוכחי רעננה שקלה את המעבר אולם התנאים לא צלחו בסופו של דבר, אנחנו בטוחים כי יהיו עוד שיתופי פעולה לגבי שחקנים רבים עם קבוצות בישראל ובחו"ל. אנחנו בטוחים שירדן ימשיך להוות גורם רב משקל בהפועל רעננה ובטוחים בהצלחתו".

בתוך כך, הפועל רעננה עדיין מתאוששת מהתבוסה 4:0 להפועל חדרה ודריכות גדולה מורגשת לקראת המפגש מול מ.ס אשדוד, במשחק שייערך ביום ראשון באצטדיון המושבה. מנחם קורצקי ביקש "לנער" את שחקניו וערך עמם שיחה ארוכה, כשהוא דורש שיתעלו על עצמם.

"קיבלנו סטירה", אמר המאמן לחניכיו, "הפועל רעננה לא יכולה לבוא למשחק ולהרגיש טוב מדי. וויתרנו על אגרסיביות, מחויבות ונחישות. אנחנו צריכים לחזור לקרקע ולהבין מי אנחנו". כמו כן, נראה שהמאמן יגיע למשחק בסגל מלא לאחר שעדי נמני ערך אימון מלא.