הבדלי שפה: איביץ' ועטר על מסלול התנגשות?

הפיצוץ בקיץ, ההצעה מבית"ר והטענות לשפת גוף בעייתית. אחרי שידעה עליות וירידות, מערכת היחסים בין החלוץ למכבי ת"א קיבלה עוד טוויסט. האם העובדה שלא נכלל בסגל דווקא למשחק מול מכבי חיפה תשפיע על עתידו? על מצבו המסובך והמתיחות עם איביץ'

תומר לוי
תומר לוי  21.09.19 - 13:35
תחילת כתבה

אלירן עטר הוא לא עוד שחקן במכבי תל אביב. הוא אמנם גדל בבני יהודה, אך מדובר באחד האנשים הכי מזוהים כיום עם המועדון, למרות מערכת יחסים שידעה עליות וירידות. הקדנציה הראשונה שלו הזניקה אותו לאירופה, וכשרצה לחזור, העדיף לעשות זאת בצהוב, כך סיפרו הדיווחים, אך מכבי ת"א  ויתרה ומכבי חיפה עטה על המציאה. שנה וחצי בירוק הספיקה לו לפני שחזר לבית החם בקריית שלום, לא לפני שנשיא הירוקים, יעקב שחר, טען כי הוא "חולה בצהבת".

99 שערים כבש עטר במדים הצהובים, כך על פי האתר הרשמי של המועדון, מה שמציב אותו במקום התשיעי בין כובשי הקבוצה בכל הזמנים, לפני איציק זוהר ובעמדה טובה לעבור את ויקי פרץ (101 גולים). את השער ה-100 הוא כבר לא יכבוש מול מכבי חיפה הערב (שבת, 20:30, SPORT5) והסיבות לכך לא קשורות לכושרו המקצועי. אז האם הפרידה מהסגל היא חד פעמית, או שמדובר בתחילתה של סאגה נוספת שעלולה להסתיים בפרידה?

למרות עונה מצויינת של 12 שערים בליגה ועוד חמישה באירופה, כבר בקיץ עטר היה עם רגל אחת מחוץ למכבי ת"א, שהתלבטה אם לממש עליו את האופציה. תחילה הוצע לו חוזה לשנה עם שכר הנמוך ב-40 אחוז משכרו המקורי, אבל גם עם הבטחה לעונה נוספת אם יעמוד בתנאים מסויימים. המו"מ פוצץ ומקורב לשחקן טוען כי השלים עם הפרידה: "הוא התחיל להבין שהוא סיים עם מכבי ת"א. בית"ר ירושלים הייתה חזק בתמונה ואפילו ג'ורדי קרויף גישש, אבל הוא רצה להישאר".

יומיים לפני התאריך הנקוב בחוזה, קיבל עטר טלפון מהמנכ"ל בן מנספורד בו הוא הודיע לו כי הקבוצה מממשת את האופציה, בתנאים שלו. "הוא קיבל את מה שמגיע לו על עונה פנטסטית. הוא היה משמעותי גם בליגה וגם באירופה והוא שמח להישאר",  אמרו בסביבתו. ההערכה הייתה שהרומן בין עטר לוולדימיר איביץ', שהוציא את המיטב מהחלוץ, ימשיך להניב פירות. אבל לגורל היו תכניות משלו.

עוד לפני פתיחת העונה, עטר נפצע במחנה האימונים הראשון בהולנד, אבל למוקדמות ליגת האלופות הוא כבר היה כשיר לחלוטין. בעונה הקודמת הוא היה הפקטור המשמעותי ביותר בעלייה של מכבי ת"א לשלב הפלייאוף בליגה האירופית, אך בשני המפגשים מול קלוז' שיחק 25 דקות בסך הכל וזה המשיך מול סודובה, עם 27 דקות כמחליף. רגע לפני שהמצב הגיע לנקודת רתיחה, יזמו ברק יצחקי ומנספורד, שניים שמאוד מאמינים בחלוץ, שיחה עם המאמן. הסדר שב על כנו ועטר להרכב. "היה סיר לחץ", אמרו במועדון. "המאמן שינה גישה ושחקנים לא אהבו את זה. היו חייבים להרגיע את העניינים".

מכבי ת"א פתחה את העונה עם שני ניצחונות ותיקו, עטר אפילו כבש באחד מהם ולמרות שהקבוצה לא שיכנעה, נראה היה שיוצאים לדרך חדשה. אבל חדי העין היו יכולים להבחין שלא הכל ורוד. נגד בני יהודה עטר הוחלף במחצית ובמשחק מול כפ"ס החזיק מעמד 65 דקות לפני שירד מהמגרש, וגם דאג להבהיר כי הוא לא מבין את החילוף עם תנועות ידיים.  "עושה רושם שעטר הראשון לשלם את המחיר אצל איביץ' כשמשהו לא הולך. כך זה היה בשנה שעברה וכך זה השנה", אומר גורם המקורב לקבוצה והמשיך: "ברור שעטר לא אוהב את זה, ברור שמערכת היחסים ביניהם לא במצב טוב כרגע".

והנה, למרות ששחקנים בקבוצה מעידים שעטר היה בין המצטיינים באימונים האחרונים, איביץ' החליט שהוא לא ייכלל בסגל דווקא מול הקבוצה הקודמת שלו, ומול האוהדים שנהנים להקניט אותו בכל פעם שהוא פוגש אותם. במועדון מדברים שוב על שפת הגוף של השחקן באחד האימונים שהשפיעה על החלטת המאמן. כרגע לא ברור מה יהיה הפרק הבא בטלנובלה הזו, ובמציאות של מכבי ת"א, יכול להיות שבשלישי הוא כבר יכבוש את שער הניצחון בגמר גביע הטוטו וכל הסאגה הזו תהיה מאחורה. ואולי עטר מכין לנו סוף שונה.