"היו עוד שלא שיחקו, למה לא לשאול עליהם?"

איביץ' רתח כשנשאל על עטר וכהן: "מדובר בהחלטה מקצועית"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.09.19 - 22:45
תחילת כתבה

היא אמנם המשיכה ביכולת הלא מרשימה שמאפיינת אותה מתחילת העונה, אבל במבחן התוצאה מכבי ת"א ממשיכה להוביל את הליגה. הערב (שבת), האלופה עשתה את העבודה, ניצחה 0:1 את מכבי חיפה ואף כבשה לראשונה בבלומפילד, במה שסידר לה לראשונה העונה את הפסגה.

"זה משחק גדול ושלוש נקודות חשובות, צריך להמשיך מפה כך", אמר ולדימיר איביץ' לאחר שריקת הסיום. "יש משחקים שאני יכול להגיד בבירור בסיומם שאני לא מרוצה. היום הרבה דברים היו טובים וחלק לא, כמו בכל משחק, יש רגעים טובים ויש רעים שצריך לשפר. שיחקנו בשיטה שונה עם חמישה שחקנים מאחור, שיטה שבדרך כלל אנחנו לא משחקים בה, והיריב היה קשוח, אז מה שחשוב זה העובדה שניצחנו".

כשנשאל על הסיבה שבגללה לא כלל את אלירן עטר ויונתן כהן בסגל, איביץ' הגיב בזעם רב: "זו החלטה שלי ואני לא רוצה לדבר על שחקנים כאלה או אחרים, אלא על הקבוצה עצמה. עוד שלושה שחקנים לא שיחקו למה לא לשאול עליהם? מדובר בהחלטה מקצועית".

דור מיכה הוסיף על דבריי מאמנו: "יש תקופות שבאמת צריך לבוא ולשחק על תוצאה בכל הכח, זה מה שעשינו היום. בתקופה שהכדורגל קצת פחות טוב, הייתה בעיקר נחישות ומלחמה. יכולנו להכריע את המשחק בשלב יותר מוקדם, שלטנו פחות בחצי השני, אבל המצבים המסוכנים היו שלנו. אנחנו עם 10 נקודות מתוך 12 ואנחנו שמחים על כך".

"לפני המשחק, דובר הרבה על כך שחיפה מגיעה בתקופה טובה יותר והיא אחת הטוענות לכתר. אז תמיד מולם יש אקסטרה התרגשות ואני מאמין שהניצחון הזה ייתן לנו פוש קדימה. ראיתי את הרצון של כולם להוכיח שאף קבוצה לא פייבוריטית פה בבלומפילד, נתנו היום הכל, אבל יש לאן להשתפר מבחינת היכולת. בניגדו לשנה שעברה, אנחנו פחות חדים בשליש האחרון, אך ההגנה השתפרה מאוד מאז אירופה. ברגע שנהיה יותר חדים למעלה, ניראה כמו מכבי של העונה שעברה".

על איביץ' הוסיף מיכה: "זה אותו איביץ' של העונה שעברה. לפעמים דברים הולכים פחות טוב, גם בשנה שעברה הייתה תקופה שהלך לנו פחות טוב, אבל האימונים נשארו באותו הקצב והדרישות הן אותן דרישות". על כך שהתעצבן כשנשאל על עטר, הוסיף מיכה: "בשנה שעברה הוא לא התעצבן? תמיד כשיוצא שחקן דומיננטי זה מפתיע, אבל למדנו בשנה שעברה שהכל יכול לקרות אצל איביץ', אין הפתעות".

בעניין אחר, מכבי תל אביב תעמוד לדין משמעתי, זאת בעקבות כוס שנזרקה לדשא מהיציע הדרומי.