צרה למכבי חיפה: סיינסברי ייעדר כשבועיים

חיימוב ינוח מספר ימים: "שיחקתי בניגוד לדעת הצוות הרפואי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.09.19 - 19:10
תחילת כתבה

גיא חיימוב ספג זעזוע מוח מדאיג בהפסד 1:0 למכבי תל אביב, אבל נראה שלמכבי חיפה יש בעיה חמורה יותר. הירוקים הודיעו שטרנט סיינברי, שכבש את השער העצמי, ייעדר בין עשרה ימים לשבועיים, זאת משום שנפגע ברצועה הצידית של הברך. חיפה סיפרה שהוא נפצע כבר בדקה ה-70, אבל התעקש להמשיך לשחק כדי שלא להשאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים (משום שמרקו בלבול ביצע שלושה חילופים).

ההפסד למכבי תל אביב, בשיתוף עם יכולת חלשה, העדפת רז מאיר על פני ארנסט מאבוקה, השארת שחקנים יצירתיים והתקפיים כמו צ'ארון שרי מחוץ ל-11 וההתמהמהות בחילוף של גיא חיימוב שנפצע בצורה לא פשוטה, הובילו לביקורת גדולה מצד גורמים במועדון הירוק כנגד המאמן מרקו בלבול.

בחיפה הזכירו שלא מדובר בפעם הראשונה בה בלבול משתהה בחילוף של שחקן שנפצע, וזאת בזמן שהצוות הרפואי בראשות הרופא עמי ברבר מבקש ממנו לבצע חילוף. במאי 2019, סוף העונה שעברה, ובמשחק ביתי מול אותה מכבי תל אביב, עאיד חבשי נפצע. הצוות הרפואי הורה להחליפו, בלבול הקשיב לשחקן שביקש להישאר, ובעקבות טעות שלו הצהובים כבשו.

אתמול, רופא הקבוצה עמי ברבר סימן לביצוע חילוף. השוער המחליף ג'וש כהן כבר היה מוכן להיכנס אבל בלבול, כך על פי צילומי הטלוויזיה, העדיף להקשיב למאמן השוערים גיורא אנטמן ששוחח עם חיימוב ושמע ממנו כי הוא יכול להישאר, ולא לבצע חילוף. "למה יש רופא אם הוא לא קובע?", שאלו הבוקר במכבי חיפה.

בסיום המשחק אוהדים של הקבוצה שרקו בוז למאמן. עוד לפני שהמשחק יצא לדרך, שוחח בלבול עם דולב חזיזה והודיע לו שהוא פותח על חשבון שרי בהרכב. ההולנדי הופתע ונראה מכונס בתוך עצמו באוטובוס בדרך למשחק, ולא שמח כבדרך כלל. "לבלבול יש החלטות לא ברורות ולא בפעם הראשונה", מתחו שחקנים ביקורת.

לקראת המשחק הקרוב מול מכבי נתניה שרי כבר צפוי לחזור להרכב, וייתכן שגם ארנסט מאבוקה ישוב אליו. גורמים בסביבת המועדון טוענים כי ישנו רצון מצד ההנהלה להעניק צ'אנס ליאניק ווילדסחוט, שלא זכה ליותר מדי דקות משחק עד כה.

"לתת למקסים פלקושצ'נקו להיכנס לפני שרי זה פשוט לא מובן, אין דרך להסביר את זה", אמרו בקבוצה. התחושות בסיום בחדר ההלבשה השקט היו קשות מאוד. "מכבי תל אביב לא הייתה טובה ובקושי בעטנו לשער. זה מתסכל", אמר אחד משחקני מחיפה.

באשר לגיא חיימוב: השוער עבר בדיקות בבית החולים איכילוב, והערכה היא כי הוא לא יהיה כשיר למשחק ברביעי מול מכבי נתניה, כשג'וש כהן יעמוד בין הקורות. לעומתו, עאיד חבשי יהיה כשיר, כשבלבול יצטרך לקבל החלטה אם להמשיך במערך שלושת הבלמים על אף שאתמול אחרי המשחק, הוא סיפר כי אהב לראות את הצורה בה שיחקו הירוקים כשעבר למערך של רביעיית שחקני הגנה.

חיימוב הגיב לחדשות וכתב בפוסט באינסטגרם: "אתה מתאמן ועובד קשה, משקיע את כול כולך כדי להגיע למשחקים כאלה , רוצה להיות חלק וכמובן להנות. ואז מגיעים חלקים במשחק שאין לך שליטה עליהם. אתה צריך לקבל החלטה מיידית בלהט ההתרחשויות, אם אתה מוותר או חוזר, ומי שמכיר אותי יודע את התשובה.... לקחתי החלטה לנסות ולעזור לקבוצה בידיעה מלאה ובניגוד לדעתו של הצוות הרפואי שרצה שאתחלף מידית. המכה השנייה הכריעה את הכף (סימן מהשם יתברך) ונאלצתי לוותר על המשחק בעל כורחי. אחרי מספר בדיקות המסקנות הן שעברתי זעזוע מוח, ברוך השם אני בסדר. אנוח כמה ימים ואחזור חזק יותר. תודה לד"ר ברבר, לתומר בסן ולשאר הצוות הרפואי על הטיפול המסור. תודה לכולם על הדאגה, מעריך מאוד".

בעניין אחר, מאמן נבחרת אוסטרליה, גרהאם ארנולד, פרסם את הסגל המורחב לקראת צמד המשחקים בחודש אוקטובר, במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות המונדיאל. שני שחקני מכבי חיפה, ניקיטה רוקאביצה וקפטן הנבחרת, טרנט סיינסבורי, נכללו ב-39 בזימון הראשוני. לקראת המשחק מול נפאל יחליט המאמן מי 23 השחקנים שיהיו בסגל. מיד לאחר המשחק הזה תמשיך אוסטרליה למחנה בטייוואן ולמשחק מול הנבחרת המקומית, שיתקיים ב-15 באוקטובר.