אחרי התקרית בק"ש: חוגג הגיש תלונה במשטרה

בעלי בית"ר ממשיך במאבק. וגם: הסיבה שהציתה את המתיחות

תומר לוי
תומר לוי  22.09.19 - 12:10
תחילת כתבה

אירוע מכוער נרשם דווקא לאחר הניצחון של בית"ר ירושלים בקריית שמונה, כאשר מספר אוהדים המזוהים עם ארגון "לה פמיליה" נתקלו בבעלים משה חוגג ואשתו במסעדה וגידפו את השניים וגרמו לעזיבתם את המקום. הבוקר (ראשון) חוגג הגיש בעקבות המקרה תלונה במשטרה נגד שני אוהדים, שאיימו על הבן שלו וקיללו אותו.

אז מה הצית את המתיחות בין בעלי בית"ר י-ם ללה פמיליה מחדש? ערוץ הספורט עושה סדר. בימים האחרונים הגיש משה חוגג ארבע תביעות נוספות בסך 150 אלף שקלים כל אחת, כולן לחברי "לה פמיליה" שלכאורה תקפו את אוטובוס אוהדי הפועל באר שבע. הארבעה אף נחקרו במשטרה, אבל כרגע לא ברור אם יוגש נגדם כתב אישום. בכל מקרה וגם אחרי האירוע במסעדה, חוגג לא מתכוון להיכנע וימשיך להילחם בארגון.

בעמוד האינסטגרם של "ביחד בית"ר" נכתבה הודעת גינוי חריפה נגד אותם אוהדים: "אתם רוצים להחרים משחקים? תחרימו. לא לקנות מנויים? אל תקנו. לשרוק שריקות בוז לבעלים? תשרקו. לא לעודד מחצית שלמה? אל תעודדו. לא להגיע לגביע הטוטו? אל תגיעו. להניף שלטי מחאה? תניפו. למחות בפייסבוק או באינסטגרם? תמחו. אבל לקלל אשה במקום ציבורי? לאיים עליה שתגיעו לבית הספר של הבן שלה בן ה-7? מי אתם? אוהדי כדורגל או חיילים בעולם תחתון? וכל זה כי מה? כי תובעים את העשבים השוטים שמעדיפים שוב ושוב לשים את עצמם ואת האג'נדות האישיות שלהם על פני המועדון בשביל כמה לייקים?"

"בכל מקום כולם מדברים על פילוג בין הקהל. ובמקום להתעסק באיך מכבים את הלהבות, כולם מתעסקים במי התחיל או במי אשם. אבל זה לא יוביל אותנו לשום מקום. כי אירוע כזה משנה את כללי המשחק. אלה שחושבים שמגיע להם פרס כי אין יותר גזענות ביציעים או שלאדם אסור לתבוע אדם אחר על הוצאת דיבה ופגיעה בשם הטוב - צריכים לחשב מסלול מחדש. ויפה שעה אחת קודם".

"אלה שיושבים מהצד ורואים את כל החרא צף אחרי שנים, חייבים לנקוט עמדה ברורה. זה אנחנו או הם. אם אתם מגדירים את עצמכם אוהדי בית"ר ירושלים בגלל הכדורגל, הערכים, המסורת, הסמל, האהבה ללא תנאים - זה הזמן לבחור צד. בחרתם באלימות מילולית או פיזית? בחרתם בגזענות? בחרתם באיומים כלפי ילד בן 7? אתם החוליה החלשה. ואנחנו נעשה הכל כדי להוקיע אתכם מקרבנו. גם במחיר של ירידת ליגה ויציעים ריקים".

View this post on Instagram

אתם רוצים להחרים משחקים? תחרימו! לא לקנות מנויים? אל תקנו! לשרוק שריקות בוז לבעלים? תשרקו! לא לעודד מחצית שלמה? אל תעודדו! לא להגיע לגביע הטוטו? אל תגיעו! להניף שלטי מחאה? תניפו! למחות בפייסבוק או באינסטגרם? תמחו! אבל לקלל אשה במקום ציבורי? לאיים עליה שתגיעו לבית הספר של הבן שלה בן ה-7? מי אתם? אוהדי כדורגל או חיילים בעולם תחתון? וכל זה כי מה? כי תובעים את העשבים השוטים שמעדיפים שוב ושוב לשים את עצמם ואת האג׳נדות האישיות שלהם על פני המועדון בשביל כמה לייקים? בכל מקום כולם מדברים על פילוג בין הקהל. ובמקום להתעסק באיך מכבים את הלהבות, כולם מתעסקים במי התחיל או במי אשם. אבל זה לא יוביל אותנו לשום מקום. כי אירוע כזה משנה את כללי המשחק! אלה שחושבים שמגיע להם פרס כי אין יותר גזענות ביציעים או שלאדם אסור לתבוע אדם אחר על הוצאת דיבה ופגיעה בשם הטוב - צריכים לחשב מסלול מחדש. ויפה שעה אחת קודם. אלה שיושבים מהצד ורואים את כל החרא צף אחרי שנים, חייבים לנקוט עמדה ברורה! זה אנחנו או הם! אם אתם מגדירים את עצמכם אוהדי בית״ר ירושלים בגלל הכדורגל, הערכים, המסורת, הסמל, האהבה ללא תנאים - זה הזמן לבחור צד! בחרתם באלימות מילולית או פיזית? בחרתם בגזענות? בחרתם באיומים כלפי ילד בן 7? אתם החוליה החלשה! ואנחנו נעשה הכל כדי להוקיע אתכם מקרבנו! גם במחיר של ירידת ליגה ויציעים ריקים. מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים - F.C. Beitar Jerusalem | Moshe Hogeg |Israel Police - משטרת ישראל . . . התותחים: @radiusforbeitar #ביחדביתר

A post shared by 🖤 בַּיַּחַד בית"ר 💛 (@together_beitar) on

בעוד בנושאים מסביב לכדורגל העניינים בוערים, הניצחון בקריית שמונה - הראשון בליגה העונה - הוריד הרבה לחץ בבית"ר ירושלים. יחד עם זאת, חוגג נשמע אומר לאחר המשחק: "אנחנו חייבים לסיים מצבים בצורה טובה יותר. חייבים איכות בסיומת".

הבינגו של רוני לוי במשחק היה תמיר עדי, שקיבל את חולצת ההרכב והחזיר בשער ובמשחק חיובי בסך הכל. עדי נפלט מהנוער של הפועל באר שבע, ולאחר מכן שיחק במכבי באר שבע ובליגה הלאומית. בקיץ הגיע למבחנים בבית"ר - אחרי עונה בקטמון - הרשים את הצוות המקצועי וכעת הוא גם אחד האחראים לניצחון הבכורה של בית"ר בעונת 2019/20. מלבד עדי, גם אנטואן קונטה הותיר חותם מרכזי על המשחק. המגן "שרף" את קו ימין והציג יכולת פנטסטית.

כעת, אחרי הניצחון הראשון, בבית"ר ירושלים גם מכוונים לתואר ראשון - גביע הטוטו. הקבוצה של רוני לוי תפגוש ביום שלישי בגמר את מכבי תל אביב, שאותה תפגוש גם בליגה בסוף השבוע הבא. המאמן עשוי לבצע רוטציה במשחק בשלישי. "המשחק בק"ש נתן לנו ביטחון ויעשה לנו טוב להמשך. עכשיו יש לנו תואר ראשון מול העיניים", אמרו במועדון.