תקדים חיימוב: בהתאחדות יאמצו את הוראות אופ"א

בעקבות האירוע בו סרב שוער מכבי חיפה להתחלף מול מכבי ת"א, הוועדה הרפואית צפויה להעניק לרופאים סמכות בלעדית להחליט האם שחקן שעבר פגיעת ראש ייצא מהמשחק

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.09.19 - 08:28
תחילת כתבה

פרסום ראשון: תקדים גיא חיימוב נקבע. בעקבות סירובו של שוער מכבי חיפה לצאת מהמגרש אחרי פציעת ראש לא פשוטה נגד מכבי ת"א, בהתאחדות צפויים להסיק מסקנות. בתהליך, החליטו שם לאמץ את הוראות אופ"א בנוגע לזעזועי מוח במשחקים.

במידה ויאושר הנושא, בישיבת הוועדה הרפואית הקרובה שתתקיים במשרדי ההתאחדות, החל מהחודש הבא לא יוכל שחקן או מאמן להחליט לגבי פגיעת ראש אם להישאר במגרש או לא, והסמכות היחידה תהיה של רופא המועדון. לאחר האישור, הדבר הובא לידיעת הקבוצות.

באופ"א יש לציין ההוראה כבר הועברה בעונה שהסתיימה לא מזמן כשעד אז, היה עוד ניתן להתווכח עם החלטת הרופא ולקבל את דרישת המאמן להשאיר את השחקן במגרש. "פגיעת ראש היא מקרה חמור שיש לה השלכות שיכולות להיות הרסניות" אמרו בהתאחדות לכדורגל, "לא ייתכן שמאמן או שחקן יעשה דין לעצמו וייקח את כל הידע שצבר רופא המועדון ויזרוק אותו לפח".

בנושא אחר. בהתאחדות מצפים לקבל היום את האישור המסתמן, להקדים את משחק נבחרת הנוער בלטביה מול הנבחרת המקומית בפתיחת אליפות אירופה. המשחק צפוי לזוז מהשעה 18:00 לשעה 15:00, על מנת לאפשר לשחקנים להתכונן לצום כיפור כמו שצריך.

המלון של נבחרת הנוער ממוקם כמה דקות נסיעה מהמגרש בו מתוכנן המשחק, כך שאם המשחק יוקדם לשעות הצהריים, תספיק הנבחרת להתארגן לקראת הארוחה המפסקת והצום. בהתאחדות שבו ואמרו, כי בכל מקרה הנבחרת לא תשחק בכיפור, גם אם תתקבל החלטה שלא לבוא לקראת הנבחרת בנושא זה.