בן בסט הושעה, ניידות משטרה הגיעו לאימון

לא שקט בהפועל חיפה: המנכ"ל ומאמן הנערים כמעט התעמתו פיזית, והגישו תלונות הדדיות זה נגד זה; החלוץ הושעה ויעמוד בפני ועדת משמעת

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.09.19 - 19:02
תחילת כתבה

כשהפועל חיפה הגיעה למשחק מול הפועל חדרה, הכל היה ורוד בכרמל. הקבוצה של חיים סילבס הגיעה מהמקום השלישי, ללא שער חובה וכפייבוריטית ברורה, אבל על הדשא הדברים נראו אחרת - והיא הפסידה 2:1. ואם לא די בכך, הצרות גלשו גם לחדר ההלבשה.

הערב הודיעה הפועל חיפה שעדן בן בסט הושעה מהאימון ביום שלישי, ויעמוד בפני ועדת משמעת פנימית. בהודעת המועדון נכתב כי הבעלים יואב כץ שוחח עם המאמן חיים סילבס ועם השחקן עצמו, והגדיר את השיחות כפרודוקטיביות.

ההחלטה להשעות את החלוץ התקבלה בעקבות האירוע המדובר ביותר במשחק, שהתרחש דווקא על הספסל. סילבס החליט להוציא במחצית את בן בסט ולהכניס במקומו את מהראן לאלה, והחלוץ הוציא את תסכולו וביקר בפומבי את ההחלטה. סילבס לא נשאר חייב והתייחס לאירועים בסיום: "עשיתי חילוף שנראה לי הגיוני, מי שזה לא מתאים לו, זו הבעיה שלו". בין השניים נוצרה מתיחות, כאשר עד אתמול סילבס העניק לבן בסט את האשראי, אך כעת מי שכאמור נכנס למערכה הוא הבעלים יואב כץ, שמעריך מאוד את בן בסט והעניק לו חוזה יוקרתי הקיץ.

בתוך כך, בהפועל חיפה לא שקט גם במחוזות נוספים. עימות אירע היום בין מנכ"ל אורן שטרלינג למאמן הנערים לירן דלויה - שלא היו רחוקים גם ממגע פיזי. למתחם האימונים הגיעו ניידות משטרה, והשניים הגישו תלונות הדדיות זה נגד זה. שטרלינג ודלויה מסוכסכים תקופה ארוכה, זאת בשל ההחלטה של המנכ"ל לא לשדרג את שכרו של המאמן ואי צירופו לקבוצה הבוגרת. 

גילי ורמוט סיכם את ההתמודדות: "אנחנו עוד במבחן לראות איך אנחנו כשאנחנו דומיננטיים. מול מכבי חיפה ובית"ר, כשהתגוננו, זה סיפור אחד. מסתגרים ויוצאים למתפרצות. נגד כפ"ס, למרות שלוש הנקודות, גם לא נראינו משהו. גם הפעם התחלנו טוב את המשחק ואיכשהו אחרי 20-25 דקות המשחק התאזן וקיבלנו גול, מאכזב מאוד. הגיע היום הרבה קהל לתמוך בנו ולתת לנו רוח גבית ואכזבנו".

הקשר הותיק התייחס לשינוי השיטה: "מצד שני אם היינו עולים עם 3 בלמים אז היו שואלים איך מול חדרה בבית הם לא משחקים יותר התקפי. תמיד תהיה סוגייה כזו, בעיקר כשהתוצאה לא טובה. המאמן החליט כך והכניס את גידי באמצע, אם נס שם את המצב הראשון אנחנו גם היינו מנצחים, אבל זה הכדורגל".

ורמוט היה "מסתפק" בתיקו בלבד: "קודם כל צריך לא להפסיד. היינו חוזרים מ-2:0 ומראים אופי, היינו קרובים לזה, אבל בסוף זוכרים שהפסדנו. עכשיו נצטרך לאסוף את עצמנו ולהתרכז במשחק הבא באשדוד, שיהיה קשה מאוד". נקודת האור של הפועל חיפה היה מהראן לאלה, ששיחק מחצית, הרבה לסכן את השער ואף בישל את השער המצמק לגידי קניוק.