באיגוד קבעו: מכבי חיפה והפועל ת"א לא קופחו

השער של מכבי תל אביב חוקי, דמבה קמארה נגע ביד מול הפועל באר שבע. אחרי הסערה, בוועדה המקצועית הצדיקו והסבירו את ההחלטות. צפו באירועי ה-VAR והחליטו בעצמכם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.09.19 - 16:08

תגיות: VARליגת העל

תחילת כתבה

המחזור האחרון בליגת העל היה עמוס באירועים שנויים במחלוקת בכל הנוגע לשיפוט, אבל אם תשאלו את הוועדה המקצועית של איגוד השופטים המחזור דווקא עבר בשלום. היום (שלישי) הוועדה התכנסה שוב, כבכל מחזור, והחליטה כי מכבי חיפה והפועל ת"א לא קופחו במשחקים נגד מכבי ת"א והפועל ב"ש.

כזכור, בהפסד של מכבי חיפה למכבי ת"א הטענה הייתה ששחקן צהוב הסתיר לחיימוב את המהלך שהוביל לשער, לכן מדובר בשער שהובקע מנבדל. במקרה של הפועל ת"א, לאדומים נפסל שער השוויון בעקבות נגיעת יד די ברורה של קמארה.

בנוגע לאירוע המשחק של מכבי חיפה מול מכבי ת"א, אמרו בוועדה: "בדקה ה-37 צדק שופט ה-VAR כאשר לא המליץ לשופט לבחון אירוע של ספק עבירת נבדל ברחבה בעת הבקעת שער לזכות מכבי ת"א. השוער החיפאי יכול היה לראות את תנועת הכדור לאורך כל המהלך, ללא כל הפרעה של שחקן יריב, והכדור חדר לשער משחקן חיפאי, תוך ספק תנועה שביצע עם גופו לכיוון הכדור".

"עוזר השופט ושופט ה-VAR התרשמו כי בעת הבקעת השער העצמי לא היתה הפרעה לשוער מצדו של השחקן התוקף הסמוך. שופט ה-VAR קיבל החלטה נכונה, כשאין מדובר במקרה ודאי וברור, ופעל כמצופה וע"פ הפרוטוקול", סיכמה הוועדה.

מסכימים עם איגוד השופטים? צפו בשער של מכבי ת"א והחליטו -->

במקרה של הפועל ת"א ענתה הוועדה: "בדקה ה-50 צדק שופט ה-VAR כאשר המליץ לשופט לבחון את אישור השער בעקבות עבירת יד שביצע מבקיע השער לזכות הפועל ת"א. השופט פעל כנדרש כאשר ביטל את אישור השער לאחר בחינת האירוע על גבי המסך. חשוב להדגיש כי החוקה החדשה מבדילה בין עבירת יד של תוקף, אשר השיג יתרון באמצעות היד, לעומת כל עבירת יד אחרת, אשר בה יש לאבחן קריטריונים, כגון הגדלת נפח הגוף ו/או תנועה לא טבעית".

באירוע חריג נוסף שהתרחש במחזור האחרון, נשרקה בעיטת עונשין להפועל כפ"ס מול מכבי נתניה בתוך תוספת הזמן. גם במקרה הזה קיבל השופט גיבוי מלא: "השופט צדק כאשר פסק על בעיטת עונשין לזכות כפ"ס. הגם שהשחקן הנתנייתי שפשף קלות את הכדור, הרי שהכשיל באופן ברור את התוקף, תוך עבירת משחק חסרת זהירות. בהמשך לאמור, נכון פעל שופט ה-VAR כאשר לאחר צפייה בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט במגרש".

צפו בשער של הפועל ת"א והחליטו -->