הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוי: "אין לי ספק בעבודה ובשחקנים שלי"

מאמן בית"ר לפני נתניה: "אני בטוח שלכולם היה חג עצוב"

תומר לוי
תומר לוי  04.10.19 - 12:50

בית"ר ירושלים תתארח ביום ראשון (20:15) אצל מכבי נתניה, בתקווה לצאת לפגרת הנבחרות עם ניצחון ליגה שני בשישה מחזורים, ולהרגיע מעט את הרוחות סביב הקבוצה, במיוחד אחרי התבוסה למכבי תל אביב.

המאמן רוני לוי אמר לקראת המשחק: "אני בטוח שכולם עברו חג עצוב. זו הייתה סטירת לחי חזקה, במיוחד אחרי שבוע שהתחיל טוב עם ניצחון בליגה ובגמר גביע הטוטו. ציפינו ליותר, בטח אחרי מחצית ראשונה שווה. זה נגע בכולם, לא מאמין שיש ספורטאי שמקבל סטירה כזאת ויכול להרגיש בנוח עם זה. יחד עם כל האכזבה, צריכים להיות חזקים ולהתמודד עם המצב. הדרך ארוכה וגם אם יש מעידות קשות, צריך להסתכל קדימה. עוד יומיים נגיע למשחק קשה ונצטרך לצאת מהמצב שנכנסנו אליו".

המאמן התייחס לעבודה בקבוצה: "תמיד עבדתי קשה ואנחנו עובדים ברצינות. גם בגביע הטוטו, כשנראינו נהדר, אמרתי שקבוצה שרק נשארה בליגה בעונה שעברה, החליפה שחקנים ומשנה את פניה לא יכולה להיראות תוך שבוע או שבועיים כמו שדיברו. לוקח זמן להעביר את המסרים ואת סגנון העבודה. אין לי ספק בעבודה שלי, בשחקנים שלי, ובצוות שיש לנו. בסוף בית"ר תמצא את המסלול שלה. יש לחץ, זה טבעי וצריך לדעת להתמודד עם זה.

"כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה, אני תמיד מאמין ביכולות שלי. אין לי שום דאגה ואם למישהו זה לא נראה, זו זכותו של כל אחד. חלק מלהיות כדורגלן זה להתמודד עם לחץ מתח וקשיים. יכול להיות שנעבור רגעים קשים אני רואה שיש חברה שהיו במצב הזה גם שנה או שנתיים לפני הם מכירים את הסיטואציה. ואני בטוח שנמצא דרך לצאת מזה

על מצבו של אנתוני וארן: "אנחנו בתחילת העונה, ויש עונה מאוד ארוכה. כל שחקן שיוכיח שהוא טוב ימצא את הדרך שלו לשחק יותר. ברור שאין משהו אישי, הוא בחור נהדר וחיובי ואני מחבב אותו, וחושב שהוא חלוץ טוב מאוד. אני תמיד משחק עם מי שאני חושב שהכי יכול לעזור והכי טוב ברגע נתון. הכל מקצועי נטו ואם הוא יוכיח את עצמו, הוא ישחק יותר".

על המשך העונה אמר לוי: "בכל משחק ובכל אימון אנחנו מפיקים כדי לקחים לראות מה עבד ומה לא עבד. יש המון דברים שאנחנו חושבים ויודעים, ולא נכון לחשוף בתקשורת, אני מאמין שנתקן את הטעויות שעשינו. העתיד שלי? אני בכלל לא נמצא שם במחשבות. אני מתמודד עם איך לעזור לקבוצה ולעבוד נכון כדי להשיג את המטרות שאנחנו רוצים. אני יודע איך הכדורגל מתנהל, אבל אני לא שם".

שוער הקבוצה, איתמר ניצן, אמר לקראת המשחק: "החלק שלנו במשחק זהה לחלוטין לזה של הצוות המקצועי, ואנחנו בסופו של דבר קבוצה אחת ומקשה אחת. כשאנחנו טובים, זה מקרין גם על הצוות המקצועי. אז האחריות שווה, אם לא גדולה יותר. אני עומד מאחורי המילים שלי והסגל נבנה חכם יותר וטוב יותר, מבחינה מקצועית ומבחינת חדר ההלבשה.

"אנחנו חושבים לטווח הארוך. כרגע, לא הצלחנו למצוא את הקצב שלנו בליגה. נראינו טוב בגביע הטוטו ואני מאמין שנמצא את זה. זה עניין של זמן, אני לא מתרגש. אני לא יכול להבטיח לאוהדים שננצח, כי זו התנשאות מול הקבוצה שאנחנו נגדה. ניתן את הדם שלנו על המגרש, זה הדבר היחיד שאפשר להבטיח"

מי שככל הנראה לא יהיה כשיר למשחק הוא פרדי פלומן, שסובל ממתיחה בשריר הירך אחורי ויקבל מנוחה. בכל מקרה, הצרפתי לא אמור היה לפתוח בהרכב של רוני לוי, לאור יכולתו החלשה מפתיחת העונה.

ההחלטה לגבי אנטואן קונטה תתקבל היום, ואם הוא כשיר, רוני לוי יצטרך להחליט היכן להציב אותו. כרגע, המחשבה היא לייצב את החלק האחורי ובשלב זה, הצרפתי הוא הבלם הטוב ביותר של הקבוצה מהבירה. אם קונטה אכן יתופקד במרכז ההגנה, שי קונסטנטין יפתח כמגן ימני.

בנוגע לחלק הקדמי, גדי קינדה צפוי לפתוח בשלישיית ההתקפה ועדיין לא ברור מי יפתח לצידו, כאשר בחלק מהתרגולים גם לירן רוטמן וגם שלום אדרי נוסו.