ז'אורז'יניו קיבל הודעה על סיום חוזהו

קשר בית"ר נפגש עם אוחנה. חנין המנהל המקצועי של הנוער

תומר לוי
תומר לוי  07.10.19 - 19:11
תחילת כתבה

ז'אורז'יניו נפגש היום (שני) עם אלי אוחנה, וקיבל מכתב על סיום חוזהו במועדון. הברזילאי בן ה-28 לא משחק באופן רציף כבר שנתיים, ובבית"ר ירושלים טוענים כי הוא מפר את תנאי החוזה שלו. הקשר ההתקפי אמור לסיים את חוזהו הנוכחי בתום העונה. מאחורי הקלעים נעשה ניסיון להגיע לפיצוי כספי מסוים, אשר יהיה מוסכם על ידי כל הצדדים המעורבים. ז'אורז'יניו התבקש גם להחזיר את רכבו. השחקן אישר את הדברים, אך סירב להגיב להם.

בנוסף, המועדון הודיע היום על מינויו של שמוליק חנין לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער. חנין, אשר עובד במשך שנים עם מחלקות נוער בארץ, יהיה אחראי על כל המחלקה - מהקבוצות הילדים ועד לקבוצת הנוער. חנין עבד במשך 12 שנים במחלקת הנוער של מכבי חיפה וגם בהפועל תל אביב ובהפועל אשקלון. 

הוא אמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "אני שמח ונרגש להגיע למחלקת הנוער של בית"ר, יחד נצעד קדימה. אני בטוח שבשנים הקרובות נראה שחקני נוער בקבוצה הבוגרת". היו"ר אלי אוחנה הוסיף: "אנחנו ממשיכים בבנייה לשיפור מחלקת הנוער. אנחנו מאמינים ששמוליק יקדם אותה ויהיה חלק בלתי נפרד מהדרך".

ובעניין אחר, חדשות טובות מאוד לקבוצה: עידן ורד עלה היום לכר הדשא לראשונה אחרי מספר חודשים, והשתתף באימון הקבוצה יחד עם שאר השחקנים. בחלקים ממנו הוא אף התאמן עם הכדור, והיה חלק מאימון המסירות. זה היה אימון שחרור עבור השחקנים ששיחקו אתמול בניצחון על 0:3 על מכבי נתניה, ואימון מלא לאלה שלא. גם מיכאל אוחנה, שחזר משהות של שלושה שבועות וחצי בלונדון, הגיע לבית וגן.

בקבוצה מרוצים מאוד מהניצחון על נתניה, אבל לא יוצאים מהכלים. "הוכחנו שביום טוב אנחנו יודעים גם לפרק קבוצות, אבל זה לא מספיק", הודה גורם במועדון. "נצטרך לייצר רצף ניצחונות כדי להתחיל לטפס ממש למעלה". בבית"ר ציינו לטובה את דיוגו ורדסקה, שסבל מביקורות בתקופה האחרונה והפעם היה מצוין. נראה שהבלם מתחיל להתאקלם יחד ולשתף פעולה בצורה טובה עם אור זהבי במרכז ההגנה. גם לוי גארסיה זכה למחמאות וכך גם חוליית הקישור. "זה שבדקות האחרונות השחקנים היו גמורים מראה על המאמץ שהשקיעו וזה היה חסר", אמרו במועדון. אגב, אנטואן קונטה כבר יהיה כשיר למשחק מול נס ציונה.

למרות הניצחון, אי הכללתו של פרדי פלומן בסגל עמדה במוקד. החלוץ קיבל הרבה הזדמנויות, אבל לא סיפק את הסחורה. בימים האחרונים הוא קיים שיחה עם אנשי הצוות המקצועי שהסבירו לו שרק דרך משחק קבוצתי והגנה הוא יוכל להישאר בהרכב, הוא כנראה הרגיש באיזה שהוא מקום שזה פוגע בו מבחינה התקפית, לא הפנים את המסר ומצא את עצמו בחוץ. "רק מי שישחק כחלק מקבוצה ויעשה הגנה יפתח בהרכב. זו הדרך של הקבוצה ומי שלא יפנים יהיה בחוץ", אמר גורם.

נתנאל דלויה, שהחליף את איתמר ניצן המורחק, נמצא בתקופה טובה בקריירה שלו. השוער קיבל זימון לנבחרת הצעירה לקראת המשחק מול איי פארו, ויפתח כמובן נגד סקציה נס ציונה. בשנה שעברה הוא היה השוער השלישי, אבל בבית"ר מאוד מאמינים בו והחליטו להפוך אותו לשוער השני.

מלבד זאת, בבית"ר התקשו לקבל את העובדה שגדי קינדה לא זומן לצמד משחקי הנבחרת במוקדמות יורו 2020, בהתחשב בפורמה בה הוא נמצא. "זה פשוט מביך ומביש היו חייבים להזמין אותו", אמר גורם בכיר במועדון.