מכבי נתניה עשויה לחתוך את בורחה הררה בינואר

ביקורת קשה על השחקנים אחרי בית"ר: "לא נהסס לבצע שינויים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.10.19 - 07:10
תחילת כתבה

אחרי עוד תבוסה, הפעם 3:0 לבית"ר ירושלים,  במכבי נתניה כבר מתחילים להרגיש את הלחץ. אם עד עכשיו הטענות היו בעיקר למאמנים, סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה, החל מאתמול מי שסופגים את האש הם בעיקר השחקנים שקיבלו שריקות בוז מהקהל במהלך המשחק וגם בסיומו. בנוסף, ליד מכוניות השחקנים, חיכו עשרות אוהדים וצעקו להם: "אין לכם כבוד".

במהלך פגרת הנבחרות, בצוות המקצועי ישוחחו עם הבעלים אייל סגל כדי לעשות חישוב מסלול מחדש. אחת המסקנות שצפויות להתקבל היא להיפרד מהמגן בורחה הררה, שחתם בקיץ לשנתיים, אבל לא מראה את היכולת לה ציפו ממנו. "אף אחד לא חסין. אם נצטרך לעשות שינויים, לא נהסס", אמרו במועדון.

הבלם הגרמני, טים הויבך, אמור לחזור אחרי הפגרה מפציעה ובמקרה כזה, נתניה תשוב לשחק עם שני זרים במרכז ההגנה, יחד עם רומן גולובארט. הספרדי נכנס אתמול כמחליף במחצית השנייה, גם בשל כאבים ברגלו במהלך האימונים האחרונים, שלא אפשרו לו להשלים 90 דקות.

פאטוס בצ'יראי, גיא מלמד וגבי קניקובסקי יילקחו לשיחות אישיות, כדי לבחון אם יש משהו שמציק להם ומונע מהם להציג את היכולת אליה התרגלו במועדון. לראשונה העונה, נתניה ביצעה שלושה חילופים עוד לפני הדקה ה-60, מה שמראה את האכזבה הרבה במועדון. דווקא המחליפים, ביניהם רון אשכנזי וגולובארט, הציגו יכולת ראויה. "לא ברור איך סתיו פיניש, שלפחות נותן את הנשמה על המגרש, לא רואה דשא", אמרו מספר שחקנים.

הקפטן אלמוג כהן, שהבטיח לאוהדים אחרי ההפסד נגד מכבי חיפה שנתניה תיראה אחרת, יצא אחרון מחדר ההלבשה והיה מכונס בעצמו. למרות ההפסד והיכולת, השחקנים בחדר ההלבשה לא ניסו להאשים האחד את השני בסיום: "רק ביחד נצא מהתקופה הזו. זו קלישאה, אבל זה נכון".

אחרי המחזור השישי, נתניה עם שש נקודות בלבד ופתיחת עונה בניגוד גמור לציפיות. דווקא אחרי שלא ספגה בשלושת המשחקים הראשונים בליגה, הקבוצה ספגה לא פחות משמונה שערים בשלושת המשחקים האחרונים. במהלך פגרת הנבחרות, כהכנה למשחק הליגה הקרוב מול הפועל חדרה, נתניה תקיים משחק אימון ביום שישי מול הפועל כפר סבא.