"הקהל של מכבי ת"א גורם לאמוציות שלי להשתגע"

הדאגה מהמצב של בני יהודה ("לא משחקים טוב. יש שחקנים שמיצו, לא יכול להחזיק אותם בכוח"), קפיצת המדרגה שטרם קרתה ("היו לי הצעות בטיימינג לא טוב") וירדן שועה ("גם פה היינו צריכים לכוון אותו"). יוסי אבוקסיס פתח את הלב ב"ראשון לכל כדור". צפו בכתבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.19 - 13:13
תחילת כתבה

הוא הפך את בני סכנין לקבוצת פלייאוף עליון לגיטימית והגיע עם בני יהודה לגבהים שהיא לא ידעה שנים: אין ספק שיוסי אבוקסיס הוא אחד המאמנים הישראלים הבכירים כיום. בראיון מרתק לתוכנית "ראשון לכל כדור", הוא דיבר על האפשרות לעבור לקבוצה גדולה, השינויים שפגעו במועדון הזהוב, ירדן שועה וגם הקהל של מכבי תל אביב.

"אנחנו לא משחקים טוב. בעונה שעברה, אפילו שלא השגנו נקודות בהתחלה, הרגשתי את הקבוצה טוב יותר. אולי בגלל העזיבה של כמה שחקנים, למעשה כל החלק ההתקפי עזב אז אני די מבולבל", הודה אבוקסיס. "התהליך בבני יהודה די ברור. יש שחקנים שהרגישו שמיצו את עצמם, אני לא יכול להחזיק שחקנים בכוח. מי שנשאר אלה שחקנים רעבים שלפני הקפיצה".

"תמיד כשקבוצות פנו אליי זה היה טיימינג של אמצע השנה. לא רוצה להיכנס למי פנה אליי, זה לא מעניין כרגע", טען אבוקסיס כשנשאל על קפיצת המדרגה שלו ונזכר בימיו בקבוצה הגדולה האחרונה שאימן. "בהפועל ת"א זה פחות הצליח, עזבת כשהיא 'רק' במקום השלישי, אבל בגלל שהפסדתי באיזה דרבי..."

ערן זהבי חזר לישראל בינואר 2013 ורצה להגיע דווקא להפועל ת"א של אבוקסיס, אבל בסופו של דבר זה לא יצא לפועל והסוף ידוע לכולם. "חיים רמון היה אז הבעלים. זהבי התקשר אליי ואמר לי שהוא רוצה לחזור, אמרתי לו שאני אבדוק עם רמון, למרות שלא חיפשנו שחקן בתפקיד הזה", שחזר המאמן. נכנסתי אליו לחדר ואמרתי לו שיש אפשרות להחזיר את זהבי, הוא התחיל לצחוק ואמר לי: 'אנחנו לא יכולים להביא כלום. בטח לא להתחייב לחוזה לארבע שנים. הייתה התרמה של אוהדי הפועל בשביל שיחזור, אבל זה לא רציני'. פה התחיל ונגמר הסיפור".

הדרייב שיש לו נגד מכבי ת"א: "הקהל שם גורם לאמוציות שלי להשתגע. אני אוהב את זה, אבל מצד שני מקללים אותך קללות כל כך קשות ואת המשפחה. האם אאמן אותה? זה לא רלוונטי כי לא יציעו לי. זה לא יקרה".