"העבודה עם חוגג? כמו לעלות על רכבת הרים"

צפו בראיון: המנכ"ל ברוש מספר על מאחורי הקלעים בבית"ר

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.10.19 - 19:24

תגיות: ביתמוני ברוש

תחילת כתבהלא מעט כסף נשפך בבית"ר ירושלים במהלך הקיץ ונכון לעכשיו, התוצאות לא מגיעות. הצהובים שחורים מדורגים רק במקום התשיעי עם 7 נקודות מ-18 אפשריות, אבל מוני ברוש סבור שדרוש עוד סבלנות וזמן כדי שהדברים יתחברו. בראיון למגרש הפתוח, מספר המנכ"ל על העבודה מאחורי הקלעים של אחד המועדונים הגדולים בישראל.

על תפקידו כמנכ"ל: "אני אמור להוביל תהליכים משמעותיים מיצוביים מיתוגיים ניהוליים שיהפכו את הקבוצה למועדון שמתנהל בסטנדרט מאוד מאוד גבוה. בבית"ר הגענו לקבוצת כדורגל ומטרתו של הבעלים להפוך אותה למועדון כדורגל. לבית"ר חצי מיליון אוהדים. המטרה היא לקחת את הדבר הענק הזה ולהפוך אותו למועדון עם השקעה מסיבית במיתוג בנוער בקהל בתשתיות. יש פה פוטנציאל מטורף אנחנו מתחילים לממש אותו. אנחנו בונים תשתיות גם פיזיות וגם מיתוגיות כרגע".

על קבלת ההחלטות: "משה חוגג הוא הבעלים. הוא מעורב ונתן לנו לנהל את הקבוצה. הוא מעורב בכל תהליך כמו כל בעל בית ונותן לנו מנדט לנהל את המועדון אבל הוא בהחלט מעורב. כל סוגייה עולה על השולחן, כל אחד נותן את דעתו ומתקבלות החלטות. בסוף בעל המאה הוא בעל הדעה. אני יכול לומר שלעבוד עם חוגג זה כמו לעלות על רכבת הרים שנוסעת 24/7. הוא בוס מאתגר עם דרישות מאוד גבוהות ובסך הכל כיף לעבוד איתו. אני לא חושב שהוא מעורב מדי".

לגבי הבאת שחקן ערבי: "דת לא תהווה פקטור בבחירת שחקן בבית"ר. לא נביא מישהו כי הוא ערבי, כי זו תהיה גזענות מצידנו. יש לנו שחקנים מהמגזר בנוער ואם יהיה שחקן ערבי מספיק טוב הוא ישחק אצלנו בבוגרת. הכל על בסיס מקצועי".

על עזיבת בן מנספורד: "הוא עשה עבודה מדהימה במכבי ת"א, חבל לכדורגל הישראלי שהוא עוזב והולך לאנגליה. ככל שירבו אנשים כמוהו עם תובנות ידע וניסיון כמוהו בכדורגל הישראלי רק נשתדרג".