19:00: ב"ש תארח את קרית שמונה בטרנר

בכר עשוי להסיט את ספורי להתקפה. שטקוס יערוך מבחן כשירות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.10.19 - 14:15
תחילת כתבה

כשהיא מוליכה את הטבלה ומחזיקה במאזן מצוין בטרנר, הפועל באר שבע תקווה להמשיך את המומנטום גם במשחק מחר (שבת) מול הפועל ק"ש. האדומים יודעים ניצחון עשוי להבטיח פוזיציה נוחה לקראת המפגש החשוב מול מכבי ת"א: להגיע למחזור הבא כשהם מעליהם בטבלה.

כמו בשני המשחקים האחרונים, גם הפעם, ברק בכר שמר את הקלפים קרוב לחזה: המאמן נמנע מלתרגל את ההרכב שיפתח מול הכחולים של מסאיי דגו. ארנסטס שטקוס התלונן על קושי בבעיטה, אבל הצליח להתאמן אתמול, ובקבוצה מעריכים שיהיה כשיר. בכל מקרה, ייערך לשוער הליטאי מבחן כשירות לפני שריקת הפתיחה. ניב זריהן וז'וסוואה תורגלו לחילופין ב-11, אך לא מן הנמנע שבכר ימשיך לפתוח עם ג'ימי מארין. לואי טאהא יחזור היום להתאמן אחרי שקיבל מנוחה בעקבות השתתפותו בנבחרת ויפתח מחר.

אחרי שחיזק את הקבוצה בשני שחקני קישור, בכר ינסה להסיט את רמזי ספורי לעמדת החלוץ. המאמן שוחח עם השחקן, ובאימונים האחרונים אף תירגל אותו בחוד. "ספורי יכול לתרום הרבה יותר כקשר מאשר חלוץ" אמרו שחקנים במועדון, "יכול להיות שאחרי שהגיע קשר ועוד אחד בדרך, ברק מנסה למצוא לו מקום בו הוא יקבל יותר דקות".

ספורי עצמו עמד אתמול לוועדת משמעת אחרי שלטענת המועדון התחצף לאלי חכמון ששפט במשחק אימון נגד נס ציונה. במהלך וועדת המשמעת, בה היתה גם נציגות של ארגון השחקנים, הודה מנהל הקבוצה אביתר אילוז כי שוחח עם חכמון, שאמר כי לא היתה מניעה להחזיר את ספורי לשחק, אחרי שהבין שהמילה שזרק באוויר אינה כוונה אליו. בשל גרסת אילוז, ככל הנראה גם אסי רחמים השתכנע שלא להחמיר עם השחקן. ההערכה היא שבמועדון יסתפקו בעונש על תנאי, במקרה הטוב, או בכמה מאות שקלים קנס במקרה הפחות טוב.

ההרכב המשוער: ארנסטס שטקוס (אוהד לויטה); בן ביטון, לואי טאהא, מיגל ויטור, אורן ביטון; עדן שמיר, דוד קלטינס, נאור סבג; ג'ימי מארין (ניב זריהן), נייג'ל האסלביינק, בן שהר.