בצ'יראי וגולוברט סרבו לשים גופיות GPS ונופו מהסגל

צרות במכבי נתניה לפני הפועל חדרה. קניקובסקי ישובץ כמגן שמאלי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.10.19 - 12:25
תחילת כתבה

פגרת הנבחרת אולי טשטשה, אבל מכבי נתניה תשוב ממנה אל הליגה, ואל המשבר. הקבוצה של דראפיץ' וברדה כבר ארבעה משחקי ליגה ללא ניצחון, ואחרי שתי תבוסות 3:0 מול מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. העצבים והלחץ, כך נראה, נותנים אות וכעת פאטוס בצ'יראי ורומן גולוברט המאכזבים נופו מהסגל למשחק מול הפועל חדרה זאת משום שביצעו עבירת משמעת.

אז מה קרה? באסיפת לקראת המשחק, סלובודן דרפיץ' אמר: "הבנתי שיש שחקנים שלא מעוניינים לשים גופיית GPS במשחק מול חדרה. הבנתי נכון?" גולוברט ענה שכן, ושזה לא נוח לו, המאמן שאל האם יש שחקן נוסף שלא מוכן, גם בצ'יראי הרים את ידו והשניים נשלחו הביתה. יש לציין שמדובר בטכנולוגיה בה נעשה שימוש בקבוצות רבות ברחבי העולם במטרה לקבל נתונים על תפקוד השחקנים, וכי לא מדובר בדרישה מיוחדת.

בניגוד ל-GPS המקובל ונלבש כגופיה, ה-GPS בנתניה נצמד לנעל, מה שעלול להפריע בריצה. לטענת השניים, התלונה שלהם לא הגיעה משחצנות או יהירות אלא מחוסר נוחות. לפני ההפסד 3:0 למכבי חיפה לכל אחד מהשחקנים היה בתא את ה-GPS, ומעטים שמו אותו בטענה לאי נוחות דבר שהוביל לכך שלא היה ניתן לאסוף נתונים שיסייעו לצוות המקצועי. הפעם המאמנים כבר לא עברו על כך לסדר היום.

אם כל זה לא מספיק, הרי שיעמוד לה גם חיסרון פרסונלי לקראת המשחק בשבת: לאור האכזבה מבורחה הררה, שייעשה ניסיון להשתחרר מחוזהו בינואר, ומאחר ובן תורג'מן אינו כשיר במאת האחוזים, מכבי נתניה תעלה מול הפועל חדרה ללא מגן שמאלי טבעי.

בלית ברירה, צמד המאמנים החליטו לפתוח עם גבי קניקובסקי על קו שמאל, במערך של שלושה בלמים, כשויקי כחלון יפתח בקו ימין.  יונס מלדה וגיא מלמד תורגלו בחוד, כשגם לרון אשכנזי סיכוי לקבל את חולצת ההרכב הראשון במקום אחד מהשניים.

"במצב שלנו צריכים לשחק עם השחקנים הכי רעבים ואלה שמראים שמגיע להם לשחק", אמרו במועדון. מדובר בפעם הראשונה שנתניה בתקפת צמד המאמנים תפתח במערך של שלושה בלמים. הבשורות הטובות הן שהיהלומים יקבלו בחזרה את טים הויבך ששב מפציעה ויפתח במרכז ההגנה. מוחמד זבידאת ימשיך להיעדר.

הרכב משוער: דני עמוס; ויקי כחלון, צליל נחמיה, טים הויבך, דולב אזולאי, גבי קניקובסקי; סתיו פיניש, אלמוג כהן, ניקולאס אולסק; יונס מלדה, גיא מלמד (רון אשכנזי).