"למכבי ת"א יש עתיד מבטיח בזכות הצעירים"

מנספורד מרוצה מפועלו. גולסה: "ניסיתי להתנתק מהכדורגל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.10.19 - 07:27
תחילת כתבה

בשנתיים בהן נמצא במכבי תל אביב, בן מנספורד ידע הרבה רגעים יפים. אחרי אליפות אחת משכנעת ובאמצע העונה הנוכחית בה הצהובים עדיין לא ממש מצאו את הקצב, המנכ"ל הודיע שיעזוב וישים קץ לתקופה קצרה ומוצלחת.

"אני אקח מהתקופה במכבי תל אביב את נושא קידום הצעירים", הכריז מנספורד בהתבטאות ראשונה מאז ההודעה על עזיבתו. "נתתי ביטחון שאפשר לסמוך עליהם. תראו את ההתקדמות של השחקנים שגדלו במחלקת הנוער ומשחקים בקבוצה הבוגרת, מושאלים לקבוצות אחרות בליגת העל ובבית"ר ת"א/בת ים. למכבי ת"א יש עתיד מבטיח בזכות השחקנים האלה.

"כולם אוהבים את בן. הוא עשה פה עבודה מדהימה. מאחלים לו בהצלחה והפנים קדימה", סיפר אייל גולסה. "לא יודע מה עומד מאחורי זה, לכל אחד יש את הסיבות שלו. החוזק של המועדון הוא שלא משנה מי יעזוב, מאמן, שחקן או בן, ממשיכים להתנהל כרגיל. זה לא מה שיפריע לנו".

אגב גולסה, הקשר עבר תהליך ארוך משלו - החלמה מהפציעה הקשה שעבר - והוא חוזר לעניינים אט אט. "אני מרגיש בסדר גמור, מתאמן עם הקבוצה למעלה מחודש. עברתי תקופה לא פשוטה, שמח שזה מאחוריי ולא רוצה להתעסק בזה יותר", אמר. "עבדתי קשה, התאמנתי פעמיים ביום. עכשיו אני תלוי במאמן, מתי שהוא ירצה להשתמש בי. בגלל שהמועדון שלנו סגור, יש יותר מדי שמועות. שמח שאני החלמתי ומקווה שמי שנפצע יתאמן עם הקבוצה כמה שיותר מהר".

"ניסיתי כמה שיותר להתנתק מהכדורגל. שנה הייתי מחוץ לכדורגל, ניסיתי להתחזק מדברים אחרים", סיפר גולסה בנוסף. "השחקנים והמועדון חיזקו אותי וקיבלתי את כל מה שאני צריך. בטוח שאני לא כשיר ל-90 דקות, אבל אם יצטרכו אותי אני לא אגיד לא. המזל שלי שהייתי יחד עם אורוש ניקוליץ'. הוא שחקן חיובי, אוהבים אותו מאוד. בטוח שיתרום למכבי ת"א הרבה".

ומה עם מאבק האליפות? גולסה טען: "היריבות יכולות להריח דם, הכל טוב ויפה, אבל גם ביכולת לא טובה ניצחנו את בית"ר ירושלים. נחזור ליכולת שלנו במשחקים הקרובים. כשכולם יחזרו תהיה מלחמה קשה על ההרכב, אבל זה מה שאנחנו רוצים".

ולסיום, דיבר גולסה על חביב אוחיון: "היינו בבית החולים, עם המשפחה. חיזקנו אותה. כולנו איתו, נעזור לו במה שיצטרך ואני מקווה שהוא יעמוד על הרגליים במהרה".