סגל: "אין מאמנים טובים משלנו בעולם"

בעלי נתניה נתן גב לדראפיץ' וברדה בשיחה עם אוהדים זועמים: "מעמדם לא על הפרק"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.10.19 - 06:28
תחילת כתבה

אחרי ההפסד השלישי ברציפות ו-280 דקות ללא שער זכות, הלחץ במכבי נתניה הולך וגובר. למעלה ממאה אוהדים חיכו לשחקנים ליד המכוניות וקיללו אותם בתום ההפסד 1:0 להפועל חדרה. לאחר שעזבו, נשאר הבעלים אייל סגל ושוחח איתם ארוכות בשיחה מכבדת בה כמעט כל אוהד הוציא את כל מה שצבר בבטן.

סגל הבהיר דבר ראשון שמעמדם של סלובודאן דרפיץ ושי ברדה כלל לא עומד על הפרק. "אין מאמנים יותר טובים משלנו בעולם. הם יידעו מה צריך לעשות", אמר סגל, "מעמדם לא על הפרק. הם בנו את הקבוצה והם יודעים טוב מכולם איך להוציא את הקבוצה לדרך חדשה. הם יתקנו את המצב. אני יודע שאתם כועסים וגם אני מאוד מאוכזב", המשיך הבעלים, "אנחנו נראים רע וזו עובדה, אבל החוכמה היא לדעת לצאת מזה ולעצור את כדור השלג". סגל נשאל על ידי האוהדים מדוע הוא אינו מחזיר את ערן לוי ואמר בצורה חד משמעית: "זו החלטה שלי וזו החלטה סופית".

רומן גולובארט יעמוד לוועדת משמעת וצפוי לקנס מקסימלי של 8,000 שקלים. למרות שהקבוצה איבדה את שני הבלמים שלה - דולב אזולאי וטים הויבך בכרטיסים אדומים - הספרדי לא ישוב להרכב, אם לא יביע התנצלות. הבלם, בניגוד לפאטוס בצי'ראי, שגם סירב לשים את ה-GPS, עזב את האימון המסכם ללא רשות בעוד החלוץ המונטנגרי נשאר בחדר הכושר ועשה אימון ולכן העונש שלו יהיה מינימלי, אם בכלל. סגל אישר שמבחינתו אם גולובארט לא יתיישר, מצידו שיוקפץ בלם מקבוצת הנוער ונתן גב להחלטת הצוות המקצועי.

לפני המשחק, אספו המאמנים את השחקנים לאסיפה בה הודיעו להם שהחליטו על צעד מנהיגותי וששי ברדה לא יעמוד על הקווים במחצית השנייה, כפי שהיה נהוג עד כה. "בחיים צריכים לדעת שההצלחה הקבוצתית היא הרבה יותר חשובה מההצלחה האישית וצריך לדעת לשים אגו בצד ולהבין שזה הדברים שיכולים לפרק קארמה", אמר ברדה לשחקנים לפני השריקה.

"סלובו ואני עובדים יחד 8 שנים ואף פעם לא היה בינינו שום אגו וכדי להראות לכם שזה מה שאנחנו רוצים גם מכם, שאתם תורידו אגו ולא תחשבו על ההצלחה האישית, אלא על ההצלחה הקבוצתית, אז הנה דוגמא אישית מצידנו והיום רק אחד מאיתנו יעמוד על הקווים. ההצלחה של נתניה יותר חשובה מכל הצלחה של אדם כזה או אחר".

סתיו פיניש החמיץ אתמול את הפנדל הראשון בקריירה שלו. ארבעה שערים כבש מהנקודה הלבנה פיניש בבני יהודה ועוד שלושה בנתניה ודווקא אתמול החמיץ. למרות ההפסד, בקבוצה היו מרוצים מהגישה של השחקנים אחרי תקופה בה נראו נרפים. "הפסדנו במשחק שלא הגיע לנו להפסיד וכולם ראו את זה", אמרו בייאוש השחקנים.