נמצא מחליף: קובי רפואה סיכם כמאמן ק"ש

אקס הפועל ת"א יגיע במקומו של דגו: "נדבר על המגרש"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  20.10.19 - 16:11
תחילת כתבה

המחזור השביעי עדיין לא הסתיים, אבל יש מפוטר ראשון בליגת העל לעונת 2019/20: מסאי דגו פוטר מהפועל קריית שמונה. בוקר ההפסד 2:1 להפועל באר שבע, המאמן הצעיר סיים את דרכו אחרי שהדריך את הצפוניים ב-12 משחקים רשמיים בלבד ובצפון הרחוק לא חיכו יותר מידי זמן למציאת מחליף ומינו את קובי רפואה עד לסיום העונה. 

רפואה סיכם על חוזה עד תום העונה ויחל את עבודתו כבר מחר, כשיעביר את אימון הקבוצה אחר הצהריים. המאמן אמר לפני זמן קצר: "שמח לחתום במועדון כמו עירוני קריית שמונה מועדון שכבר אימנתי בו בעבר ואני מכיר את האנשים הטובים שיש בו. יש הרבה מה לעשות, אך זה הזמן לעבוד ולדבר רק במגרש".

רפואה, שהדריך את הפועל תל אביב בשתי העונות החולפות, ידריך את קבוצתו השלישית בליגת העל אחרי האדומים ומכבי פתח תקווה. כבר תקופה ארוכה ששמו של רפואה הוזכר כמועמד להצטרף יחד עם שמעון הדרי ובני בן זקן. איזי שרצקי, שהודיע על הפסקת פעילות, ציין כי לא יהיה מעורב בהחלטה שתתקבל לפי המסתמן ע"י המנכ"ל יוסי אדרי.

מוקדם יותר, דגו סיכם את התקופה בק"ש: "רוצה להודות להפועל ק"ש על ההזדמנות. כל מה שקורה זה לטובה, השם מכוון את הכל ואני בטוח שהוא יפתח לי דלת אחרת שתהיה טובה יותר". דגו נחשב לאחד ממאמני העתיד של הכדורגל הישראלי ובקריית שמונה קיוו שיחזיר אותה לפלייאוף העליון, אבל אחרי שבעה משחקי ליגה היא נמצאת מתחת לקו האדום. המאמן השיג ארבעה ניצחונות במשחקים רשמיים כמאמן הצפוניים, מתוכם אחד בלבד בליגה, מה שלא הותיר ברירה אלא להיפרד.

למעשה, ולמרות ההפסד שהוביל לסיום דרכו של דגו, ק"ש הציגה עליונות על פני ב"ש באיצטדיון טרנר. עומר לקאו ויואל אבוחצירה, שעלו מהספסל, הוסיפו מהירות ורצון והאחרון, שלא קיבל הזדמנות בחודש האחרון, היה קרוב לכבוש.

בניגוד לחלק הקדמי שהציג יצירתיות והגעה למצבים, החלק האחורי ממשיך להיות נקודת התורפה. במועדון העידו כי בצורה קלה מדי מגיעות קבוצות להזדמנויות נגד ההגנה. בנוסף, דזיוגס ברטקוס ממשיך לגלות יכולת ירודה והיה מעורב בספיגת השער השני.

אורי צעדון סיכם את המשחק: "מאכזב מאוד. באמת שהיינו טובים והגיעה לנו לפחות נקודה במשחק הזה. לא חושב שאנחנו נאיבים, טיפה חוסר ריכוז בדקות האחרונות שיכולנו גם להפוך את התוצאה. לא עשינו את זה וחבל. מסאי הכין אותנו בצורה מושלמת אליהם וכל אחד ידע מה הוא צריך לעשות. ככה שאנחנו גרמנו להם לא להציג את היכולת שלהם, יש לנו קבוצה מצוינת. עבדנו ממש יפה ומאוכזבים מהתוצאה בסופו של דבר".

ק"ש סחטה מחמאות מאנשי ב"ש, לאחר ששיחקה פתוח, לא חששה והציגה חיבור בין השחקנים. למרות זאת היא נותרה מתחת לקו האדום. "באמת שיש פה קבוצה מצוינת עם שחקנים מוכשרים מאוד. במחזורים הראשונים היה המון חוסר מזל ועברנו את זה אני מאמין. אמנם לא לקחנו את הנקודות, אבל זה אולי המשחק הכי קשה בליגה, אז אני מאמין שמשבוע הבא נצא לדרך חדשה. נבוא מוכנים לרעננה", אמר צעדון.