הרגע בו חזר הניצוץ: הקאמבק של עומר דמארי

הירידה בכושר, הרצון לזעזע, הדיווחים על מתיחות, השיחה שניקתה את השולחן והשינוי בגישה. אחרי שדמארי נדחק אל מחוץ לסגל ע"י אביטן וזייף באימונים, הגיע המשחק מול כפ"ס והשער שאולי הציל את המשרה של המאמן. על עוד שבוע טיפוסי בהפועל תל אביב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.10.19 - 12:09
תחילת כתבה

נתחיל מהסוף. גם במאי הוליוודי היה חושב שהתסריט שהיינו עדים אליו אמש בסיום המשחק של הפועל ת"א מול הפועל כפ"ס מופרך. דווקא עומר דמארי, מי ש"יובש" שלושה משחקים ברציפות ביציע ע"י ניסו אביטן, מי ששוחרר מהקבוצה וחזר אליה כמה ימים לאחר מכן, היה זה שכבש את שער הניצחון בתוספת הזמן, הציל את המאמן מפיטורים צפויים וגרם לו לסערת רגשות, בעיצומה הוא פרץ בבכי. "בסופו של דבר זה השתלם", הבהירו במועדון עם סיום המשחק, "עומר חזר להראות ניצוצות, כך שגם הוא הרוויח וגם אנחנו כקבוצה הרווחנו".

כל מי שהגיע לברך את אביטן על הניצחון מיהר לברך גם את דמארי, שמאז המשחק מול הפועל ב"ש הפך פתאום לשחקן שאין לו מקום אפילו ב-18 של הפועל ת"א. נכון, לכולם היה ברור עוד לפני כן כי לא בנו עליו כשחקן הרכב, אך העובדה כי לחלוץ, שנחשב לסמל בקרב האוהדים, אין מקום אפילו על הספסל הפתיעה רבים, וכמובן שאת השחקן עצמו.

בהפועל הדגישו אתמול שלאביטן לא הייתה שום כוונה להעביר את דמארי סדרת חינוך. הפעם הראשונה שהחלוץ לא נכלל בסגל הייתה, כאמור, לפני ב"ש, ובמועדון סיפרו כי ההחלטה נבעה משיקולים מקצועיים בלבד. "עומר חזר אחרי פציעה ארוכה ולא פשוטה והוא לא היה בכושר. גם במשחקים שהוא שיחק הוא לא הגיע לכדורים. כולם ראו שזה לא דמארי של הימים היפים".

מעבר לכך, במועדון סיפרו כי לפני המשחק מול ב"ש בצוות המקצועי זיהו איזושהי ירידה ביכולת באימונים. "הוא לא היה בכושר וגם נראה היה שהוא לא עוזר לעצמו לחזור. לא היה שום כעס עליו, והוא לא קיבל עונש. אבל לפעמים צריך לעשות מעשה שינער את השחקן", אמרו בחודורוב. אביטן לא סיפר על ההחלטה שלו לדמארי. הוא גילה זאת מהדף עם רשימת השחקנים שנמצאים בסגל שנתלה בחדר ההלבשה. "ניסו אף פעם לא אומר לשחקנים לפני שהם לא בסגל כך שהוא חשב שאין צורך לעשות זאת גם במקרה של דמארי. אין איפה ואיפה אצלו" אמרו במועדון.

ההחלטה להדיח אותו מהסגל לא התקבלה באופן חלק אצל דמארי. החלוץ ידוע כאדם מאוד מופנם וסגור, כזה שלא מחצין את מה שעובר עליו וכזה שלא יתסיס חדר הלבשה בגלל עניינים מקצועיים הקשורים אליו. בכל זאת, השחקן הופתע וזה בא לידי ביטוי גם על כר הדשא באימונים. "פתאום זה נראה היה שירד לו החשק", סיפר גורם במועדון. "הוא לקח את זה קשה כמובן, כמו שכל שחקן לא אוהב שמדיחים אותו מהסגל, ובשבוע הראשון של האימונים הוא לא התאמן טוב", אמר גורם אחר.

בעקבות כך, דמארי לא נכלל בסגל גם מול בני יהודה. אמנם אביטן היה זה שקיבל את ההחלטות לגבי דמארי, אך שיתף, כפי שהוא משתף בדברים אחרים, את איציק ושרון ניסנוב, שניים מהבעלים. אלה, כך מספרים בחודורוב, עמדו מאחוריו לחלוטין. "ניסו הוא המאמן והוא זה שמחליט. הוא רואה בדיוק מה קורה באימונים" אמר גורם בהפועל. אגב, כבר אז גורמים במועדון אמרו כי "שחקנים לא יכללו בסגל רק לפי השמות שלהם. אם המאמן רואה ומרגיש שיש שחקן שמתאמן פחות טוב אז הוא לא יהיה בסגל".

אבל אחרי השבוע הראשון משהו השתנה אצל דמארי, כך מספרים במועדון. "הוא לקח את זה למקום חיובי. התחיל לעבוד קשה יותר, שינה גישה לחלוטין" סיפר גורם בהפועל. "הוא ידע שההזדמנות שלו תחזור" אמר גורם נוסף. במקביל, החלו לצוץ בתקשורת דיווחים על נתק במערכת היחסים בין המאמן לשחקן. לפני המשחק מול הפועל רעננה ביקש דמארי לדבר עם אביטן והייתה שיחה שהוגדרה כחיובית. לשחקן היה חשוב להבהיר כי הדיווחים הללו לא יצאו ממנו. הוא הדגיש בפני המאמן כי הוא מכבד אותו ואת הדרך שלו. הוא ציין, כמובן, כי הוא לא אוהב את העובדה שהוא לא נכלל בסגל אך יעבוד קשה ויוכיח שהוא יכול לתרום.

המאמן, מצדו, הסביר לדמארי כי הוא צריך להשקיע יותר. שהוא חייב להכיר בזה שהוא בכושר פחות טוב, שמפציעה כה קשה לא חוזרים בצורה כ"כ מהירה וכי בניגוד לשנים עברו בהן הכל הלך לו בקלות, הוא יצטרך לעבוד קשה על מנת להחזיר לו את העוצמות.

אגב, במועדון הדגישו כי לא היה שום נתק בין המאמן לשחקן במהלך התקופה הזאת. בשבת שעברה, במהלך פגרת הנבחרות, כל הקבוצה יצאה להופעת סטנד אפ של ניקי גולדשטיין. אביטן, דמארי ואריק ינקו שהקדימו והגיעו יחד ישבו בגלידרייה והמתינו להופעה. "אם רק היו רואים איך הם ישבו, דיברו וצחקו אז היו מבינים כמה כל הרוע שניסו לייצר היה פשוט לא נכון", אמרו בהפועל.

בחזרה לצד המקצועי, על המגרש ראו שמשהו השתנה אצל דמארי. "הוא הראה שהוא מאוד מחוייב למועדון ומאוד רוצה. לא היו לנו לרגע ספקות על עומר כשחקן, אלא על כמה הוא רוצה לעבוד קשה ומוכן להשקיע ובשבועיים האחרונים הוא לגמרי מראה את זה. הוא נשאר אחרי האימונים לבעוט לשער, נתוני ה-GPS העידו על ההשקעה אז ראינו ששוב זה חזר לבעור בו", סיפר גורם במועדון.

אביטן תכנן שדמארי יהיה בסגל מול כפ"ס ואף הצהיר במסיבת העיתונאים בחמישי שהוא יקבל דקות. ההיעדרות של דמבה קמארה מהאימון המסכם הקפיצה אותו ישר להרכב (סביר מאוד להניח שאם הגינאי היה מגיע לאימון הוא היה פותח) ודמארי, שכבר היה עם רגל וחצי מחוץ להפועל ת"א, סיפק את המשחק הכי טוב שלו העונה. הוליווד, כבר אמרנו?

כעת בהפועל ת"א מקווים שהמשחק הזה, גם של דמארי וגם של הקבוצה כולה, הם רק ההתחלה. אחרת, התסריט יקבל עוד טוויסט, והפעם לא לטובה.