כץ: "אם ב"ש יכולה להיות בצמרת, גם אנחנו"

בעלי הפועל חיפה שחרר הצהרה: "השחקנים רוצים שאשוחח איתם"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  20.10.19 - 13:24
תחילת כתבה

הפועל חיפה כינסה היום מסיבת עיתונאים לרגל הגעתו לארץ של הבעלים, יואב כץ, שפתח בהצהרה מפתיעה: "כמו שהפועל באר שבע נמצאת בצמרת, גם אנחנו יכולים להיות שם. מי שתרצה יותר, תרוץ יותר. יש להפועל חיפה פוטנציאל להיות בפלייאוף העליון, אבל יש לדבר ויש לעשות, יש עוד הרבה משחקים. זה לא קל, אבל צריך לגרום לזה לקרות".

מאוחר יותר, הבעלים נשאל על תפוקת הזרים שהגיעו הקיץ: "זה מוקדם לדעת אם פגענו בזרים, חלק מהזרים הצטרפו רק לאחרונה. אני מקווה מאוד שכן. אצל זרים המדד להצלחה זה החיבור עם המקומיים".

בהמשך, כץ שלח גם מסר לקהל: "יש עלייה מתמדת בכמות האוהדים במשחקי הבית וגם במשחקי החוץ. אם ננצח את רעננה אני מקווה שיגיעו למשחק נגד הפועל תל אביב הרבה אוהדים. בישראל האוהדים באים עם הניצחונות, בניגוד לאוהדים באירופה שתמיד תומכים בקבוצות. צריך להצעיר את גרעין האוהדים".

מאז נחת בישראל, הבעלים מרבה לקיים שיחות עם השחקנים וגם לכך יש לו הסבר: "חלק גדול מהשיחות שלי הם לא כי אני רוצה לדבר, אלא כי שחקנים מבקשים ממני לדבר. יש לי קשר פתוח עם השחקנים, הם לא מתביישים לבקש ממני שיחות. הייתי מרצה בארה"ב, אין שיחות נכונות או לא. אני מעלה בעיות ואנחנו מדברים על כך".

מחר תפגוש הפועל חיפה את הפועל רעננה. מאמן הקבוצה, חיים סילבס, התייחס להתמודדות: "היה לנו מספיק זמן להתבשל בתוך עצמנו ולעבוד על הליקויים מהמשחק מול באר שבע. מדובר במשחק סופר קשה ואנחנו יודעים איזה סוג משחק נדרש לתת מחר, אני מקווה שנהיה מספיק טובים. היה לנו שבוע לאושש את השחקנים ואחר כך התחלנו לעבוד. קיבלנו גם באז עם הגעתו של יואב ועבדנו על הפן המנטאלי".

מי שיפסיד את המשחק מחר בשל פציעה, הוא גילי ורמוט, כמו גם גיא משפתי. ניקולה גולאן, שהתאמן בימים האחרונים באופן לא סדיר, צפוי להיות כשיר להתמודדות. עדן בן בסט ואמרי וולשמן יפתחו בחוד ההתקפה.

"הפועל חיפה נבנתה בצורה בה היא יכולה לנצח כל קבוצה צריכה לנצח כל קבוצה. נצטרך לשחק טוב כדי לנצח ובשלושת המשחקים האחרונים זה עבד פחות, אבל אנחנו משחקים כדורגל טוב ברוב דקות המשחק", הסביר סילבס והתייחס להגעת הבעלים: "כאשר מגיע הבוס מחו"ל זה מכניס עוד דריכות. יואב נוגע בנושאים של מנטאליות ואנחנו משתפים פעולה כשאנחנו רואים אחד את השני מקרוב".

"העונה כל משחק יהיה צומת דרכים", המשיך המאמן. "בסופו של דבר הפועל חיפה נבנתה משימתית. אנחנו מגיעים ממשחק למשחק וההשלכות טובות תמיד אחרי ניצחון ופחות טובות אחרי הפסד. העולות לפלייאוף ייקבעו סמוך לשם, אבל כל משחק הוא סופר חשוב. וולשמן? נשתמש בו יותר כבר במשחק הקרוב".

הרכב משוער: יסמין בוריץ', דור מלול, בן והבה, ניסו קפילוטו, ניקולה גולאן, אלי בלילתי, לירן סרדל, פרנסיסקו ג'וניור, גידי קניוק, אמרי וולשמן ועדן בן בסט.